Ogłoszenia Parafialne Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego -1.04.2018

Od wczesnego rana pozdrawiamy się dzisiaj radosnym: Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Jest to nasze wielkanocne wyznanie wiary. Na tej prawdzie opiera się całe chrześcijaństwo i wiara Kościoła. Od świadków Zmartwychwstałego rozpoczęło się głoszenie Dobrej Nowiny na całym świecie. Niech prawda o powstaniu z martwych naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa, która niesie także nadzieję naszego zmartwychwstania, przenika całe nasze życie. Niech będzie ukojeniem w cierpieniu i smutku, niech stanie się źródłem radości w naszej codzienności. Niech dodaje siły w zmaganiu się ze słabościami i wzrastaniu w cnotach. Niech przenika nasze życie rodzinne, zawodowe i społeczne. Niech pozwoli nam w całkowitej szczerości serca świętować dzień radosnego zwycięstwa życia nad śmiercią. Życzymy więc sobie wzajemnie błogosławionych i szczęśliwych Świąt Wielkanocnych.

  1. Msze Święte dzisiaj o godz. 7.30, 10.00, 11.30 i 17.30. Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny, Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Jak co roku będziemy wspierać duchowo i materialnie wyższe uczelnie katolickie i wydziały teologiczne w Polsce, z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim na czele.
  2. Uroczyste świętowanie Wielkanocy rozciąga się na oktawę. Każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości. Dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  3. W tygodniu wielkanocnym przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Uczcijmy te dni przez przyjęcie Komunii św. i udział w nabożeństwach. Wszystkie Msze Święte będą sprawowane z modlitwami ku czci Chrystusa zmartwychwstałego.
  4. Codziennie o godz. 15.00 odmawiamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego. W następną niedzielę, przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego.
  5. Zachęcam do czytania ?Przewodnika Katolickiego?. Dziękuję za kwiaty do grobu Pańskiego, za przygotowanie ciemnicy i grobu Pańskiego. Za wszystko serdeczne ?Bóg zapłać?.

INTENCJE MSZALNE

Poniedziałek   ? 2.4.
Godz.   7.30  –  + za zmarłych rodziców Jana i Janinę oraz zmarłych z rodziny
Godz. 10.00  –  + Irenę Jarocką
Godz. 11.30  –  + Zdzisława Rucińskiego, zmarłych rodziców i zmarłe rodzeństwo
Godz. 17.30  –  + Marię Zubek

Wtorek ?  3.4. 
Godz.  18.00  –  + Józefa Hinca i Tadeusza Grzegorzewskiego

Środa ?  4.4.
Godz.  18.00  –  + Henryka Angowskiego

Czwartek ? 5.4.
Godz. 18.00   – z podz. za odebrane łaski, z prośbą o zdrowie i błog. Boże dla Elżbiety i Stanisława w 48  rocz. ślubu i błog. Boże dla syna z rodziną

Piątek  – 6.4.
Godz. 18.00  –  + Witolda Wydrę z okazji urodzin i zmarłych z rodziny

Sobota –  7.4.
Godz. 16.00  –  msza ślubna Michała i Natalii
godz.  18.00 ?   + Piotra w 27 rocz. śmierci, Bogusławy Rożek, Krystiana, Urszulę i zmarłych z rodz.
                    
NIEDZIELA  ?  8.4.  NIEDZIELA  MIŁOSIERDZIA  BOŻEGO
Godz.   7.30  –  + Rozalię, Filipa, Michała Malok, Stanisławę, Franciszka Średzińskich  i zmarłych z rodziny
godz.  10.00  –  + Stanisława Tarke, Eugeniusza Terziman i zmarłych z rodziny Bocianów
godz.  11.30  –  + Irenę i Lucjana Marczuk
Godz. 17.30  –  + Walerię, Jana, Tadeusza, Stanisława Kotowskich, zmarłych z rodziny Janic i Danielewskich