Ogłoszenia Parafialne 11.02.2018 – V Niedziela Zwykła

1. Dziś ? szósta niedziela w ciągu roku, kończąca okres zwykły w liturgii. Dziękujmy Panu Bogu za czas karnawału.

2. W najbliższą środę ? zwaną Środą Popielcową ? rozpoczniemy okres Wielkiego Postu, czyli czas 40-dniowego przygotowania paschalnego, a zarazem okres pokuty w Kościele a także czas Komunii Świętej wielkanocnej. W Środę Popielcową rozpoczną się także kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

Msze Święte, połączone z posypaniem głów popiołem na znak podjęcia pokuty za grzechy, celebrowane będą o godz. 9.00 i 18.00. Składka na tacę w Środę Popielcową będzie przeznaczona na hospicja Diecezji Bydgoskiej.

3. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych i post ścisły, nazywany inaczej ilościowym. Polega on na tym, że wierny tylko raz je do syta, a dwa razy lekko się posila. Prawem o wstrzemięźliwości są związane osoby, które ukończyły 14. rok życia aż do śmierci, prawem zaś o poście ścisłym są związane wszystkie osoby pełnoletnie, czyli te, które ukończyły 18. rok życia, aż do rozpoczęcia 60. roku życia.

4. W piątki Wielkiego Postu ? Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 17.00, dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.30 po Mszy Świętej.

5. W niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.30 ? Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a po tym nabożeństwie ? Msza Święta. Gorąco zachęcamy parafian do licznego udziału w drodze krzyżowej i gorzkich żalach oraz zyskiwania przywiązanego do nich odpustu zupełnego.

6. Zachęcamy też do odmawiania modlitwy: ?Oto ja, o dobry i najsłodszy Jezu? przed wizerunkiem Pana Jezusa ukrzyżowanego w piątki Wielkiego Postu, gdyż można zyskać za to odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

7.  W przyszłą niedzielę podczas wszystkich Mszy św. głoszone będą kazania na temat naszych zobowiązań jakie wypływają z objawień Matki Bożej Fatimskiej. Podczas Mszy św. o godz. 11.30 zostaną uroczyście wprowadzone relikwie świętych pastuszków Franciszka i Hiacynty.  Niech to będzie rozpoczęcie naszego przygotowania do peregrynacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej po naszej diecezji bydgoskiej.

7. W z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Maria Kruszyńska z ul. Smętowskiej. Jutro różaniec o godz. 17.30. Pogrzeb we wtorek na cmentarzu na Bielawkach. O godz. 13.30 różaniec, 14.00 Msza św. i odprowadzenie do grobu. Polećmy  miłosierdziu Bożemu zmarłą Marię i wszystkich naszych zmarłych ?Dobry Jezu a nasz Panie??.

 INTENCJE MSZALNE

Poniedziałek   ? 12.2.2018  
Godz. 18.00  –  + Ryszarda Woźniaka i zmarłych z rodziny

Wtorek ?  13.2.
Godz.  18.00  –  + Erykę Michalczyk

Środa ?  14.2. POPIELEC
Godz.    9.00  –  + Henryka, Erikę Michalczyl i Piotra Samuła
Godz.  18.00  –  + Irenę Nowak w 2 rocz. śmierci

Czwartek – 15.2.
Godz. 18.00   – + Rafała Murawskiego

Piątek  – 16.2.
Godz. 18.00  –  + Mirosława Pruszaka w 2 rocz. śmierci

Sobota –  17.2.
godz.  18.00 ?  + Józefa i rodziców z obojga stron i ks. Władysława

NIEDZIELA  ?  18.2. 
Godz.   7.30 –  + Marię i Augustyna Pieruckich, Zdzisławę i Jana Radkowskich
godz. 10.00  –  + Małgorzatę Sobieraj i Henryka Wojciechowskiego w 7 rocz. śmierci oraz zmarłych z rodziny
godz. 11.30  –  + Mariana Siegerta i zmarłych rodziców z obojga stron
Godz. 17.30 –  + Krzysztofa Januszewskiego