Ogłoszenia Parafialne 12.11.2017 – XXXII Niedziela Zwykła

  1. Dzisiaj solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie okazywać naszą wiarę w Pana Boga i przywiązanie do Kościoła. Ale nie możemy zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane albo gdzie wyznawanie jakiejkolwiek religii jest źle odbierane przez sprawujących władzę. I dzisiaj wielu wyznawców Chrystusa, duchownych i świeckich, z powodu wiary płaci najwyższą cenę ? oddaje swoje życie. To dzieje się, niestety, na naszych oczach. Jeśli nie możemy tym braciom w wierze okazać innej pomocy, to przynajmniej ofiarujmy im dar modlitwy. Nie ustawajmy w prośbach, aby rychło nastała jedna owczarnia i jeden Pasterz. Zbierane ofiary do puszek przeznaczymy na ten cel.
  2. Dobiegając połowy listopada, nie ustajemy w modlitwach za naszych bliskich zmarłych.
  3. Pamiętajmy też, że najlepszym darem, jaki możemy ofiarować zmarłym, którzy potrzebują oczyszczenia, zanim osiągną niebo, jest Msza Święta. Msze za naszych bliskich zmarłych możemy zamawiać w rocznicę ich śmierci, w dniu ich imienin czy urodzin. Nie szczędźmy tego daru modlitwy, jeśli zależy nam na ich zbawieniu wiecznym.
  4. Odwołując się do Bożego miłosierdzia w trosce o drogich nam zmarłych, warto pamiętać, że 16 listopada, czyli w najbliższy czwartek, w wielu diecezjach wspomina się Najświętszą Maryję Pannę Ostrobramską ? Matkę miłosierdzia. Nasze myśli pobiegną tego dnia do Ostrej Bramy w Wilnie. Jej wstawiennictwu polecajmy naszych bliskich zmarłych. Niech to będzie również dzień pamięci o Polakach, którzy na skutek historycznych i politycznych zmian znaleźli się poza granicami Ojczyzny.
  5. W poniedziałek serdecznie zapraszam na spotkanie biblijne. O godz. 18.00 Msza św. a po niej spotkanie w klubie ?Familia?. Temat tego spotkania : „Ewangelia Sw. Marka”
  6. Zachęcam do czytania ?Przewodnika Katolickiego?, dziękuję za składane ofiary do skarbony na kwiaty i sprzątanie kościoła, a także na renowację okna na chórze, które zostało już przerobione. Za każdą pomoc składam serdeczne ?Bóg zapłać?.
  7. Z naszej wspólnoty parafialnej powołał Pan Bóg do siebie śp. Sylwestra Wiśniewskiego z ul. Błądzimskiej. Wszystkich naszych drogich zmarłych, polecajmy miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu?.

W tym tygodniu patronują nam:

  • 13 XI ? św. Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (?1003), eremici i misjonarze, działający w okolicach Międzyrzecza za Bolesława Chrobrego, pierwsi polscy męczennicy wyniesieni na ołtarze (wspomnienie obowiązkowe);
  • 17 XI ? św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), zakonnica, a najpierw żona Ludwika IV, landgrafa Turyngii, która po jego śmierci poświęciła się wychowaniu dzieci, modlitwie, uczynkom pokutnym i miłosierdziu, potem przywdziała habit tercjarki św. Franciszka (wspomnienie obowiązkowe);
  • 18 XI ? bł. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, która zginęła z rąk carskiego żołnierza na początku I wojny światowej, broniąc swojej czystości; jest patronką Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (KSM) i Ruchu Czystych Serc (wspomnienie obowiązkowe).

INTENCJE MSZALNE
Poniedziałek   ? 13.11.
Godz. 18.00  –  + Henryka Traczyka w 30 rocz. śmierci

Wtorek ? 14.11.
Godz. 18.00  –  z podz. za odebrane łaski, z prośbą o zdrowie i błog. Boże dla Klary w 90 rocz. urodzin

Środa ?  15.11.
Godz. 18.00  –  + za zmarłych z rodz. Błochów i Mitek

Czwartek – 16.11.
Godz.18.00   – + Stanisławę Kwiatkowską /1/ gregorianka

Piątek  – 17.11.
Godz.18.00  – + Stanisławę /2/
                       + Hieronima Weyne w 30 dzień po śmierci

Sobota –  18.11.
godz. 18.00 – + Bolesława i Teodozję Frosik
                     
NIEDZIELA  ? 19.11.
godz.   7.30  –  z podz. za odebrane łaski, z prośbą o zdrowie i błog. Boże dla Marii
godz. 10.00  –  + Zygmunta Budzyńskiego, zmarłych rodziców i rodzeństwo
godz. 11.30  –  + Darię Wójtowicz w 14 rocz. śmierci
godz. 17.30  –  + Stanisławę /4/