Ogłoszenia Parafialne 15.10.2017 – XXVIII Niedziela Zwykła

  1. W jutrzejszy poniedziałek, 16 października, przypada 39. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły ? Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Decyzją polskiego Parlamentu dzień 16 października jest w naszym kalendarzu Dniem Papieża Jana Pawła II. W ten sposób naród polski składa uznanie ?największemu autorytetowi XX wieku, człowiekowi, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa, uczył nas solidarności, odwagi i pokory, stanowczości i wyrozumiałości, mądrości??. Dziś Panu Bogu dziękujemy za wieloletnią posługę św. papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.
  2. We wtorek zapraszam na różaniec, Mszę św. i spotkanie młodzież klas VII i II gimnazjum na swoje przygotowanie do sakramentu bierzmowania.
  3. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Nie lekceważmy tego daru Bożej Opatrzności. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Jako chrześcijanie nie walczymy mieczem. ?Kto mieczem wojuje, od miecza ginie?. Naszym orężem jest różaniec, w myśl zawołania: ?Zło dobrem zwyciężaj?. Codziennie w naszym kościele o godz. 17.30, w niedzielę o godz. 17.00, gromadzimy się na nabożeństwie różańcowym, a po nim na wieczornej Eucharystii. Wszystkich zaś parafian zapraszam na tę modlitwę zgromadzonego wokół Maryi Kościoła.
  4. W środę, 18 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie  Podczas nabożeństwa różańcowego.
  1. Przyszłą niedzielę, 22 października, będziemy przeżywali jako Niedzielę Misyjną,rozpocznie się również Tydzień Misyjny. Pamiętajmy, że do każdego z nas Pan Jezus kieruje polecenie: ?Idźcie i głoście?, tym bardziej modlitewnie i materialnie starajmy się wspierać dzieła misyjne Kościoła.                                                        
  1. Zachęcam do czytania ?Przewodnika Katolickiego?. Dziękuję za ofiary składane do skarbony na kwiaty i sprzątanie kościoła. W ostatnią niedzielę zebraliśmy do puszek 1030 zł na Dzieło Nowego Tysiąclecia. ?Bóg zapłać?

INTENCJE MSZALNE
Poniedziałek   ? 16.10.
Godz. 18.00  –   + Janusza w 32 rocz. śmierci, Gertrudę i Edwarda Banachowicz

Wtorek ? 17.10.
Godz. 18.00  –  + Marylę Hyzicką w 16 rocz. śmierci oraz o błog. Boże w rodzinie

Środa ?  18.10.
Godz.  18.00  ?  + Andrzeja Grodnickiego w rocz. urodzin

Czwartek – 19.10.  
Godz.18.00   – + Marię w 13 rocz. śmierci, Andrzeja w 11 rocz. śmierci Ludwiczaków oraz o błog. Boże w rodzinie

Piątek  – 20.10.
Godz.18.00  – + Piotra Śmiałeckiego w 10 rocz. śmierci, zmarłych rodziców z obojga stron i zmarłych z rodziny

Sobota –  21.10.
godz. 18.00 – + Zygmunta Mrozińskiego w 31 rocz. śmierci, Władysławę. Bronisława i Kazimierza Mrozińskich

NIEDZIELA  ? 22.10.
godz.   7.30  –  + Stanisławę, Franciszka, Rozalię, Filipa, Michała i zmarłych z rodziny
godz. 10.00  –  + zmarłych rodziców, dziadków, braci Rafińskich, Leonarda i Aleksandra Raniszewskich
godz. 11.30  –  + Lidię Fiedur w 5 rocz. śmierci i zmarłych z rodziny
godz. 17.30  –  + Aleksandra w 29 rocz. śmierci Mariannę Różewicz i zmarłych z rodziny