Ogłoszenia Parafialne 29.10.2017 ? XXX Niedziela Zwykła

  1. Dziś przeżywamy 30. niedzielę w ciągu roku, która jest zarazem ostatnią niedzielą października ? miesiąca różańcowego, ale nie odkładajmy różańca do szuflady, bierzmy go do ręki jak najczęściej. Pamiętajmy, że w tej prostej, a tak głębokiej modlitwie uwielbiamy Pana Boga oraz Jego i naszą Matką za wielkie dzieło odkupienia. Na różańcu możemy też wyprosić wiele potrzebnych łask, zarówno nam samym, jak i naszym bliskim, i to nie tylko żyjącym, ale również zmarłym. Dziś różaniec o godz. 17.00, a w poniedziałek i wtorek o godz. 17.30.
  2. W środę, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W naszym kościele będą one sprawowane według następującego porządku 7.30, 10.00, 11.30 i 17.30. W tę uroczystość uwielbiamy Pana Boga w Jego świętych wszystkich czasów ? w ludziach, którzy przeszli przez życie wierni Panu Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności na radosne spotkanie z Ojcem w niebie. Po południu udajemy się na nasze cmentarze, aby uczestniczyć w procesjach żałobnych polecając Miłosiernemu Bogu naszych drogich zmarłych. Pamiętajmy, aby zachować skupienie i ciszę.
  3. W tych listopadowych dniach w sposób szczególny pamiętamy też o naszych zmarłych. Niech pamięć ta będzie wyrazem naszej wiary w łączność z tymi, którzy przed nami odeszli do wieczności. W zakrystii, za naszych drogich zmarłych można składać wymienianki. Różaniec z wymieniankami codziennie od czwartku o godz. 17.30. Również odprawiana będzie Msza św. za zmarłych, których wypiszemy na naszych kartkach.
  4. W czwartek, 2 listopada, który jest jednocześnie pierwszym czwartkiem miesiąca, we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli w tak zwany Dzień Zaduszny, w naszym kościele będą sprawowane Msze Święte o godz. 9.00 i 18.00. Nie zapominajmy też, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar ? odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
  5. W czwartek adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16.00. Pamiętajmy również o zmarłych.
  6. W tym tygodniu przypada też pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W naszych modlitwach przed wystawionym Najświętszym Sakramentem od godz. 17.30 będziemy polecać naszych drogich zmarłych. Zachęcam wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty w tych dniach od godz. 17.00, zwłaszcza że z daru odpustu możemy skorzystać tylko z czystym sercem, wolnym od grzechów i wszelkich przywiązań.
  7. Zachęcam do czytania ?Przewodnika Katolickiego? z dodatkiem ?5 MINUT Z BOGIEM?.
  8. Z naszej wspólnoty parafialnej powołał Pan Bóg do siebie śp. Ewę Małecką z ul. Zbrachlińskiej. Zmarł również śp. Krzysztof Januszewski z ul Korzennej.Za spokój jego duszy odmówimy różaniec w poniedziałek i odprawimy Mszę św. Duszę zmarłych Ewy i Krzysztofa jak i wszystkich naszych zmarłych polecajmy miłosierdziu Bożemu. ? Dobry Jezu??

INTENCJE MSZALNE
Poniedziałek   ? 30.10.
Godz. 18.00  –  1. + Henryka Wożniaka
                         2. + Krzysztofa Januszewskiego po otrzymaniu wiadomości o śmierci                      

Wtorek ? 31.10.
Godz. 18.00  –  + Karolinę Staszak

Środa ?  1.11. UROCZYSTOŚĆ  Wszystkich Świętych
Godz.   7.30  –  + Maksymiliana Smykowskiego w 53 rocz. śmierci i zmarłych z rodziny Smykowskich i Majrowskich
Godz. 10.00  –  + zmarłych z rodziny Machulskich, Nowickich i Wolańskich
Godz. 11.30  –  + za dusze zmarłych rodziców z obojga stron, rodziców chrzestnych, krewnych, rodzeństwo i przyjaciół
Godz. 17.30  –  + za zmarłych rodziców Jana i Janinę, Marka, Marię, Michała, zmarłych dziadków, krewnych i znajomych

Czwartek – 2.11.
Godz.  9.00  –  + Kamilę, Marię, Jana Syrek, Melanią, Jana Klepczyńskich, oraz zmarłych z rodziny
Godz.18.00   – + za zmarłych kapłanów, siostry zakonne i zmarłych wiernych wymienianych w wymieniankach

Piątek  – 3.11.
Godz.18.00  – + za zmarłych kapłanów, siostry zakonne i zmarłych wiernych wymienianych w wymieniankach

Sobota –  4.11.
godz. 18.00 – + Jana Dolatowskiego i zmarłych z rodziny

NIEDZIELA  ? 5.11.
godz.   7.30  –  + Teresę, Ryszarda Sobczak, Michała Maloka i zmarłych z rodziny
godz. 10.00  –   z podz. za odebrane łaski z prośbą o zdrowie i błog. Boże dla Anny i Wojciecha w 20 rocz. ślubu oraz o błog. Boże dla dzieci
godz. 11.30  –  + Helenę, Edmunda Muszyńskich, Eligiusza, Łucję, Stefana Staroń i za zmarłych z rodziny
godz. 17.30  –  + Marcina Koziołkiewicza w 1 rocz. śmierci, Edmunda, Marię Koziołkiewiczów oraz Anielę, Aleksandra Uściłowskich