Ogłoszenia Parafialne XXIV Niedziela Zwykła 18.09.2017

  1. Dzisiejsza niedziela w szczególny sposób w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła Katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Jakim mogą być dobrem, wielokrotnie przekonywaliśmy się podczas pielgrzymek papieskich do naszej Ojczyzny, najpierw św. Jana Pawła II, a także papieża Benedykta XVI, a ostatnio papieża Franciszka, widzieliśmy podczas tylu transmisji z uroczystości kościelnych, tylu programów katolickich. Wiemy, że media, jeśli chcą, mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia umiejętnie korzystało z nich nasze młode pokolenie.
  2. Dzisiaj rozpoczynają się też kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września (jutrzejszy poniedziałek) przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia. Podczas Eucharystii każdego dnia nadchodzącego tygodnia o godz.18.00, przez wstawiennictwo św. Stanisława Kostki, będziemy prosili Pana Boga o świętość naszych dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego narodu i Kościoła ? zapraszam nie tylko dzieci i młodzież, ale także rodziców, nauczycieli i wychowawców.
  3. W czwartek, 21 września, obchodzimy święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Przez jego pośrednictwo podczas Mszy Świętej o godz. 18.00, będziemy się szczególnie modlić o to, abyśmy jak on, zajęci sobą i własnymi sprawami, dotknięci spojrzeniem Chrystusa, umieli pozostawić wszystko i pójść za Nim. Podczas tej Eucharystii będziemy dziękować Panu Bogu za dar naszego powołania do wspólnoty Kościoła.
  4. Na dobre rozpoczął się rok szkolny i katechetyczny. Proszę, aby dla dzieci, młodzieży, ale i rodziców, katechetów i wychowawców był to czas rozpoczęty w imię Boże.
  1. Zachęcam do czytania ?Przewodnika Katolickiego. Dziękuję za ofiary składane do skarbony na kwiaty i sprzątanie kościoła.

INTENCJE MSZALNE

Poniedziałek   ? 18.9.
Godz. 18.00  –   z podz. za odebrane łaski, z prośbą o zdrowie i błog. Boże dla Teresy i Zygfryda

Wtorek ? 19.9.
Godz. 18.00  –  + Jana w 16 rocz. śmierci, Zytę Hass, Grzegorza i zmarłych z rodziny

Środa ?  20.9.
Godz.  18.00  ?  + Andrzeja Marynowskiego w 8 rocz. śmierci

Czwartek –  21.9.  
Godz.18.00   – o zdrowie i błog. Boże dla Ks. Mateusza w dniu imienin

Piątek  – 22.9.
Godz.18.00  – + Jana Brzozowskiego w 6 rocz. śmierci, zmarłych rodziców i rodzeństwo z obojga stron

Sobota –  23.9.
Godz. 16.00 –   Msza św. ślubna Justyny i Michała
godz. 18.00  –   o zdrowie i błog. Boże oraz opiekę św. Michała Archanioła dla Piotra w 18 rocz. urodzin

NIEDZIELA  ? 24.9.
godz.   7.30  –  + Pawła w 30 rocz. śmierci, Janinę Wojciechowskich, Małgorzatę, Henryka i zmarłych  z rodziny
godz. 10.00  –  + Edmunda Jankowiaka w rocz. śmierci  
godz. 11.30  –  + Marię Damrath w 16 rocz. śmierci i zmarłych rodziców z obojga stron
godz. 17.30  –  + Jana, Jadwigę Majewskich