Ogłoszenia Parafialne 13.08.2017 ? XIX Niedziela Zwykła

  1. Dzisiaj, 13 sierpnia, przypada 19. niedziela zwykła w roku liturgicznym. Natomiast w najbliższy wtorek, 15 sierpnia, będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Prawdę wiary o tym, że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały niebieskiej i wywyższona przez Pana Boga jako Królowa, ogłosił papież Pius XII w 1950 roku. Ta proklamacja dogmatu była przypieczętowaniem starodawnej tradycji. Już w V wieku obchodzono bowiem w Kościele święto Wniebowzięcia właśnie 15 sierpnia. Obchód tej uroczystości rozpoczniemy już w poniedziałek, wieczorną Mszą Świętą wigilijną o godz. 18.00.
  2. W Polsce ta uroczystość znana jest i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na wtorkową liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną tu pobłogosławione podczas świątecznych Mszy Świętych o godz. 7.30, 11.00 i 17.30. Sam gest błogosławienia rzeczy jest okazją do wychwalania Stwórcy za wszelkie otrzymane dary. Jest także prośbą, aby błogosławiony przedmiot zawsze przypominał o Panu Bogu i Jego dobroci, o Bożej opiece. Dlaczego właśnie w tę uroczystość w kościele błogosławimy zioła i kwiaty? Bo dziękujemy za dar pierwszych zbiorów właśnie w dniu, w którym osiąga pełnię zbawienia Maryja ? Najdojrzalszy Owoc odkupionej ludzkości. Ofiarujmy Jej nasze serca i codzienny trud przybliżania się do Pana Boga. Na wzór Maryi mamy starać się być ludźmi wniebowzięcia ? tymi, którzy świadomie i zdecydowanie podążają ku niebu.
  3. W najbliższy poniedziałek w liturgii wspominamy też kapłana i męczennika, franciszkanina, św. Maksymiliana Marię Kolbego (1894-1941). Jest on bliski naszym czasom, dobrze znamy jego życie i okoliczności męczeńskiej śmierci w oświęcimskim obozie koncentracyjnym. Niech jego heroiczna miłość Pana Boga i bliźniego będzie dla nas zobowiązującym przykładem. W parafii Św. Maksymiliana na Osowej Górze jest odpust. Z parafii NS Pana Jezusa idzie pielgrzymka. Serdecznie zachęcam do udziału.
  4. Przez ostatnie dni myśli i serca nas, Polaków podążają razem z tłumami pielgrzymów na Jasną Górę, gdzie od wieków z głęboką wiarą wspólnie zanosimy do Matki Bożej, Królowej Polski, nasze sprawy narodowe, sprawy naszych rodzin i osobiste. Duchowo łączmy się z pielgrzymami na Jasnej Górze.
  5. Wraz z wtorkowym świętem maryjnym tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać ?Cud nad Wisłą? z 1920 roku, a także myślimy o naszych siłach zbrojnych,
    o polskim wojsku, które tego dnia ma swoje święto. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają ? doświadczamy tego naocznie. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu.
  6. Zachęcam do czytania ?Przewodnika Katolickiego?. Dzisiaj ? ministranci rozdawać będą gratis, a na stole wyłożone będą Przewodniki ostatnich niedziel. Weźmy do ręki i zobaczmy co w nich jest. Dziękuję też za wszystkie ofiary. Caritas rozpoczyna również rozprowadzać cegiełki ? Z uśmiechem do szkoły?.

INTENCJE MSZALNE
Poniedziałek   ? 14.8.
Godz. 16.00  –   msza św. ślubna  Patrycji i Arkadiusza
Godz. 18.00  –   o błog. Boże, zdrowie i dary Ducha Św. dla Katarzyny i Marka

Wtorek ? 15.8. WNIEBOWZIĘCIE NMP
Godz.   7.30  –  + Mariannę, Józefa Danielewskich, Małgorzatę, Jerzego, Jana i Pelagię Janic
Godz. 11.00  –  + Kazimierza Łosia z okazji urodzin oraz zmarłych z rodziny  
Godz. 17.30  –  + Jadwigę, Wiktora Elwart

Środa ?  16.8.
Godz.  18.00  ?  + Agnieszkę Augustynowicz i zmarłych z rodziny

Czwartek –  17.8. ?
Godz.18.00   – + Helenę i Seweryna Grzymałów oraz Jana Kujawkę

Piątek  – 18.8.
Godz. 18.00  – o zdrowie i błog. Boże dla Krzysztofa i Donaty z dziećmi w 8 rocz. ślubu

Sobota –  19.8.
Godz. 16.30 –  msza św. ślubna Izabeli i Michała
godz. 18.00  –   + Antoniego w 29 rocz. śmierci oraz Łucję Biesek

NIEDZIELA  ? 20.8.  
godz.   7.30  –  + Teresę z okazji urodzin i Leszka Okońskich
godz. 11.00  –  z podz za odebrane łaski, z prośbą o zdrowie i błog. Boże dla Małgorzaty i Dariusza  w 23 rocz. ślubu oraz o błog. Boże dla dzieci
godz. 17.30  –  + Wiesławę Kufel z okazji urodzin i zmarłych  rodziców z obojga stron