Ogłoszenia Parafialne – 30.04.2017 III Niedziela Wielkanocna

 1. Dziś jest trzecia niedziela Wielkanocy. Nadal przeżywamy okres radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa zmartwychwstałego. Dzięki tej mocy stajemy się wolni od samych siebie, od krępujących schematów i przyzwyczajeń. Ta moc uzdalnia nas do kochania innych i tworzenia z nimi autentycznej wspólnoty ? komunii. Kościół, w tym czasie, przypomina nam również , że jeszcze jest stosowny czas na spowiedź św. i Komunię św. wielkanocną.
 2. Na mocy decyzji Konferencji Episkopatu Polski w trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. Niedziela i Tydzień Biblijny to inicjatywy kierowane szczególnie do tych wiernych, którzy w sposób szczególny interesują się Pismem Świętym. Ale nie tylko do nich. Ponieważ w obecnym roku duszpasterskim skupiamy uwagę na naszym osobistym powołaniu do głoszenia Dobrej Nowiny w świecie, gdzie znajdziemy lepsze źródło poznania Bożej ekonomii zbawienia, jeśli nie w Biblii. Zatem nie tylko dzisiaj, w Niedzielę Biblijną oraz w ciągu tego rozpoczynającego się Tygodnia Biblijnego wczytujmy się z ochotą i rozważajmy słowo Boże, zwłaszcza zawarte na kartach Ewangelii.
 3. Dzisiejsza niedziela jest też Ogólnopolską Niedzielą Modlitw za Kierowców i wszystkich poruszających po drogach. Niech nasza wspólna modlitwa zaowocuje rozwagą, większym rozsądkiem i mądrością w czasie naszych pieszych, rowerowych czy samochodowych wojaży. Prośmy o to Bożą Opatrzność przez wstawiennictwo św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących.
 4. W najbliższy poniedziałek rozpocznie się miesiąc w szczególny sposób poświęcony Maryi. Codziennie w tym tygodniu będziemy gromadzić się na nabożeństwach majowych o godz. 17.30, a potem uczestniczyć na Eucharystii o godz. 18.00. To w szkole Maryi uczmy się całkowitego oddania Panu Bogu i braciom. Zadbajmy o Jej wizerunki w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, różaniec czy wieczorny Apel jasnogórski.
 5. Dzień 1 maja jest także Świętem Pracy. Naszymi modlitwami przez wstawiennictwo św. Józefa Rzemieślnika obejmiemy szczególnie osoby i rodziny borykające się z problemem bezrobocia i z dramatyczną sytuacją materialną. Nie opuszczajmy żadnej okazji, aby prosić tego patrona o wrażliwość sumień i ład moralny w naszym życiu rodzinnym i społecznym.
 6. We wtorek, 2 maja, przypada doroczny Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.
 7. W środę, 3 maja, będziemy przeżywali uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Msze św. odprawiane będą o godz. 7.30, 10.00, 11.30 i 17.30 Uroczyście ponowimy też Akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej.
 1. Natomiast w sobotę, 6 maja, w liturgii uczcimy Apostołów Filipa i Jakuba, którzy czerpiąc moc z Chrystusa, udowodnili, że nawet słaby człowiek jest w stanie poświęcić się głoszeniu Ewangelii.
 2. Nie zapominajmy też o przypadających w tym tygodniu pierwszym czwartku, pierwszym piątku i pierwszej sobocie miesiąca.
 3. Zachęcam do czytania ?Przewodnika Katolickiego?, a także w Tygodniu Biblijnym czytanie Pisma Świętego. Dziękuję również za wszystkie składane ofiary.
 4. Po zakończonej wczoraj wizytacji kanonicznej ks. Biskupa Jana Tyrawy, składam wszystkim podziękowanie, za przygotowanie i udział w Eucharystii, podczas której młodzież otrzymała sakrament Bierzmowania. Jeszcze raz dziękuję za pomoc we wszystkich inwestycjach wykonanych w parafii.

W tym tygodniu patronują nam:

 • 2 V ? św. Atanazy (295-373), biskup Aleksandrii, doktor Kościoła, wybitny nauczyciel wiary (wspomnienie obowiązkowe);
 • 4 V ? św. Florian (?304), męczennik z początku IV wieku, patron strażaków (wspomnienie obowiązkowe).

INTENCJE MSZALNE
Poniedziałek   ? 1.5.
Godz. 18.00  –  z podz. za odebrane łaski, z prośbą o zdrowie i błog. Boże dla Ireny w 80 rocz. urodzin

Wtorek ? 2.5.  
Godz. 18.00  –  + Zygmunta Budzyńskiego

Środa ?  3.5.
Godz.    7.30  –  + Bronisławę, Jana Kołodziejskich i Antoniego Malinowskiego
Godz.  10.00  –  + ks. Kan. Piotra Wegnera
Godz.  11.30  –  o łaski Ducha Św. dla Mateusza na czas egzaminów maturalnych
Godz.  17.30  ?   + Mariana Siegerta z okazji imienin

Czwartek –  4.5.
Godz.18.00  –  + Karolinę i Kazimierza  Staszak

Piątek  – 5.5.
Godz. 18.00  – + Pawła w 40 rocz. śmierci, Natalię w 14 rocz. śmierci Popielec

Sobota –  6.5.
godz. 18.00  –   + Stanisławę Kwiatkowską

NIEDZIELA  ? 7.5.
godz.   7.30  –  + Franciszka, Urszulę, Grażynę, Elżbietę Łangowskich  i zmarłych z rodziny
godz. 10.00  –  + Stanisława Simińskiego i zmarłych z rodziny
godz. 11.30  –  o zdrowie i błog. Boże dla Stanisławy oraz o błog. w rodzinie
godz. 17.30  –  o zdrowie i błog. Boże dla Wioletty i Mirosława oraz ich synów Jonasza i Jakuba