Ogłoszenia Parafialne 14.05.2017 V Niedziela Wielkanocna

  1. Dziś kolejna, piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Pana Boga. Możemy ten wielkanocny sakrament przyjąć i pozwolić, aby przemieniał nas wewnętrznie, czynił coraz bardziej podobnymi do Chrystusa. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby już tu, na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość nieba. Najdoskonalszą nauczycielką na tej drodze jest dla nas Maryja ? Ta, która w Fatimie, przed 100 laty, wskazała jak najlepiej zmieniać świat. Dziękujmy również za wczorajszą kanonizację świętych Franciszka i Hiacenty.
  2. Przez te kolejne majowe dni razem z Maryją trwamy na modlitwie podczas nabożeństwa majowego, które celebrujemy w naszym kościele: dzisiaj o godz. 17.00, w pozostałe dni o godz. 18.30. Jeśli jest ktoś w naszej wspólnocie parafialnej, kto jeszcze ani razu w tym nabożeństwie nie uczestniczył, gorąco zachęcam, bo któż lepiej zaradzi naszym duchowym i życiowym potrzebom, jak nie Wspomożycielka wiernych.
  3. Dzisiejsza niedziela przykrywa święto św. Macieja Apostoła (obchodzone 14 maja), wybranego do grona Dwunastu w miejsce Judasza. Hebrajskie imię ?Maciej? oznacza ?dar Boga?. Zwróćmy się do tego świętego, aby wspomagał nasze wysiłki codziennego stawania się darem Pana Boga dla braci.
  4. We wtorek, 16 maja, przypada święto kolejnego patrona Polski, św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Żył na przełomie XVI i XVII wieku i zasłynął jako gorliwy kaznodzieja i duszpasterz jezuicki. Dnia 16 maja 1657 roku został schwytany przez Kozaków. Mimo okrutnych tortur, nie wyrzekł się wiary w Jezusa Chrystusa. Jego relikwie znajdują się w kościele ojców jezuitów przy ul. Rakowieckiej w Warszawie.
  5. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy podczas Mszy św. o godz. 11.30 pierwszą Komunię św. dzieci. Spowiedź św. w sobotę od godz. 15.00 do 16.00. Swymi modlitwami wspieramy dzieci i ich rodziców w przygotowaniu do przyjęcia sakramentu pokuty i Komunii św.
  6. Zachęcam do czytania ?Przewodnika Katolickiego?, oraz dziękujemy za wszystkie składane ofiary.

INTENCJE MSZALNE
Poniedziałek   ? 15.5.
Godz. 18.00  –  + Wiesławę Kufel w 6 rocz. śmierci i zmarłych rodziców z obojga stron

Wtorek ? 16.5.  
Godz. 18.00  –  + Zofię, Tadeusza, Andrzeja Mitek Martę, Eugeniusza, Franciszka Błoch

Środa ?  17.5.
Godz.  18.00  ?   + Stanisławę Kwiatkowską

Czwartek –  18.5.
Godz.18.00  –  + Jana Donarskiego w 17 rocz. śmierci i zmarłych z rodziny

Piątek  – 19.5.
Godz. 18.00  – + Kazimierza Łosia  w 2 rocz. śmierci

Sobota –  20.5.
godz. 18.00  –   w intencjach ks. Mateusza w 11 rocz. święceń kapłańskich

NIEDZIELA  ? 21.5.
godz.   7.30  –  + Urszulę Trawińską w 2 rocz. śmierci i zmarłych z rodziny
godz. 10.00  –  + Janinę i Leona Dembińskich
godz. 11.30  –  w intencjach dzieci przystępujących do I Komunii św. i wszystkich Parafian
godz. 17.30  –  o zdrowie i błog. Boże dla Teresy oraz o błog. Boże dla dzieci z rodzinami