Ogłoszenia Parafialne – Niedziela Wielkanocna 16.04.2017

  1. Umiłowanej Rodzinie Parafialnej, Wszystkim Gościom przybyłym na Piaski składamy najserdeczniejsze życzenia: błogosławionych i radosnych dni w przeżywaniu z Chrystusem Zmartwychwstałym w gronie rodzinnym i sąsiedzkim. Niech Chrystus Zmartwychwstały rozpali Wasze serca prawdziwą Miłością wypływającą z Jego Boskiego Serca.
  2. Msze Święte dzisiaj o godz.7.30, 10.00, 11.30 i 17.30. Nowenna do Miłosierdzia Bożego codziennie o godz. 15.00
  3. Jutro drugi dzień świąt ? Poniedziałek Wielkanocny. Pamiętajmy, że nasza radość i cała przedświąteczna krzątanina miały swój cel przede wszystkim w wydarzeniach męki, śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa. Zadbajmy o nasz udział w świątecznej Mszy Świętej. Będziemy je sprawować o godz. 7.30, 10.00, 11.30 i 17.30. Zachęcam także, o ile to możliwe, do uczestnictwa we Mszach Świętych przez całą oktawę Wielkanocy. W czasie wolnym warto zajrzeć też do innych kościołów i obejrzeć wystrój grobów Pańskich.
  4. Tradycyjnie w drugi dzień Świąt Wielkanocnych do puszek przed kościołem złożymy ofiary na wydziały teologiczne i uczelnie katolickie w Polsce.
  5. W ramach świątecznego popołudniowego wypoczynku, może przechadzki czy przejażdżki, pamiętajmy także o chwili modlitwy przy grobach naszych najbliższych, którzy przez chrzest zostali włączeni w Chrystusa i teraz oczekują na pełny udział w Jego zmartwychwstaniu.
  6. W przyszłą niedzielę ? drugą niedzielę Wielkanocy, czyli niedzielę Miłosierdzia Bożego, rozpocznie się Tydzień Miłosierdzia.
  7. Zachęcam do czytania ?Przewodnika Katolickiego?, codziennie chociażby fragmentu Pisma Świętego. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do wystroju Ciemnicy, Grobu Pańskiego, za kwiaty do grobu, wszystkim sprzątającym kościół po naszych remontach. Szczególnie chciałbym podziękować firmie p. Antoniego Kolano za wykonane okna, pp. Wesołkowi i Łuczakowi za pomoc w przygotowaniu do renowacji witraży, za remont pomieszczeń biurowych pp. Nasalskiemu Piotrowi, Lewandowskiemu Józefowi, Władysławowi Florek, a wszystkim za składane ofiary. ?Bóg zapłać?.
  8. Informujemy również, że 29 kwietnia odbędzie się wizytacja parafii przez ks. Bp Jana Tyrawę. Co 5 lat Biskup ma obowiązek wizytacji. W tym dniu młodzież klas III otrzyma sakrament Bierzmowania.

INTENCJE MSZALNE

Poniedziałek   ? 17.4.
Godz.   7.30  –  + Stanisławę, Franciszka, Rozalię,Filipa, Michała i zmarłych z rodzin oboja stron
Godz. 10.00  –  + Łucję w 11 rocz. śmierci
Godz. 11.30  –  + Irenę i Lucjana Marczuk
Godz. 17.30  –  + Annę Zubek w 40 rocz. śmierci

Wtorek ? 18.4.  
Godz. 18.00  –  + Michała Maloka

Środa ?  19.4.
Godz.  18.00  ?   + Jana, Melanię, Kamilę Klepczyńskich Marię, Jana Syrek i zmarłych z rodziny

Czwartek –  20.4.
Godz.18.00  –  z podz. za odebrane łaski z prośbą o zdrowie i błog. Boże dla Iwony i Grzegorza w 30 rocz. ślubu oraz dla ich dzieci   

Piątek  – 21. 4.
Godz. 18.00  – + Stanisławę Majewską w 5 rocz. śmierci i zmarłych z rodziny

Sobota –  22.4.
godz. 18.00  –   z podz. za odebrane łaski, z prośbą o zdrowie i błog. Boże dla Anity i Marcina w 20 rocz. ślubu i o błog. Dla ich synów oraz dla Sylwi w rocz. urodzin

NIEDZIELA  MIŁOSIERDZIA BOŻEGO ? 23.4.
godz.   7.30  –  + Teresę, Ryszarda Sobczak, Michała Maloka i zmarłych z rodziny
godz. 10.00  –  + Małgorzatę, Jerzego, Jana Pelagię Janic, Mariannę, Józefa Danielewskich
godz. 11.30  –  Zdzisława Pelagię, Franciszka Rucińskich, Helenę i Ludwika
godz. 17.30  –  + Danielę i Gerarda