Ogłoszenia parafialne 9.04.2017 ? Niedziela Palmowa

  1. Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Jak Pan Jezus wszedł do Jerozolimy, tak dziś przychodzi do każdego z nas. Oby nie okazało się jednak, że stoimy w tłumie, który woła: ?Hosanna?, a za chwilę będzie wołał: ?Na krzyż z Nim!?. Prośmy o łaskę, abyśmy w nadchodzącym czasie przeżyli z Panem Jezusem szczery żal za nasze nieprawości po to, aby przeżyć prawdziwą radość z powodu nowego życia, które ofiaruje nam Zmartwychwstały.
  2. Tradycyjnie dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Światowy Dzień Młodzieży. Wspominając ubiegłoroczne Światowe Dni Młodzieży w Krakowie, łączmy się modlitewnie z młodymi, którzy gromadzą się dziś w Rzymie i w poszczególnych stolicach diecezji, aby zawsze pragnęli być blisko Chrystusa i chętnie odnawiali swoją przyjaźń z Panem Bogiem.
  3. Wielki Poniedziałek, 10 kwietnia, kieruje nasze myśli do tragicznego wydarzenia sprzed 7 lat. W tym dniu przypada bowiem 7. rocznica katastrofy polskiego prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem.
  4. Okazja spowiedzi św. w Wielki Wtorek rano od godz. 7.30 do 8.00 i popołudniu od godz.16.30 do 18.00. Popołudniu będą zaproszeni księża.
  5. W WIELKI CZWARTEK we wszystkich parafiach celebrowana jest tylko jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątką ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. W naszej świątyni rozpocznie się ona o godz. 18.00. Po hymnie Chwała na wysokości Bogu milkną dzwony i organy, a po Komunii św. Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do ołtarza adoracji, zwanego dawniej ciemnicą. Podczas procesji zaśpiewamy hymn Sław, języku, tajemnicę, za co w tym dniu można uzyskać odpust zupełny. Adoracja Chrystusa w ciemnicy do godz. 22.00.
  6. W WIELKI PIĄTEK początek adoracji od godz. 7.00 modlitwą brewiarzową / Godzina czytań i Jutrznia/. O godz. 9.00 DROGA KRZYŻOWA. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii, a liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00. Punktem centralnym jest adoracja Krzyża i Komunia Święta. Przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja do godz. 22.00. W tym dniu zachowujemy post ścisły, czyli całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych i spożycie tylko trzech posiłków w ciągu całego dnia, w tym jeden do syta; Powstrzymanie się od spożywania potraw mięsnych Kościół zaleca przedłużyć też na Wielką Sobotę. Niech towarzyszy nam modlitwa, skupienie i zaduma nad tajemnicą męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. W tym też dniu o godz. 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego, rozpoczynająca nowennę przed uroczystością Miłosierdzia Bożego.
  7. WIELKA SOBOTA jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim. Początek od godz. 7.00 modlitwą brewiarzową. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, nadal obowiązuje cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Warto i w tym dniu zachować post, powstrzymując się od spożywania pokarmów mięsnych. Błogosławieństwo pokarmów o godz. 14.00, 15.00 i 16.00.

 Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia rozpocznie się o godz. 21.00 poświęceniem ognia i wody. Po liturgii Słowa odezwą się znowu dzwony, a uroczysty śpiew Alleluja oznajmi nam że Chrystus zmartwychwstał. Na zakończenie Eucharystii uroczysta procesja rezurekcyjna wokół kościoła. Na tę liturgię przynosimy świece.

  1. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Msze Święte o godz. 7.30, 10.00, 11.30 i17.30.
  2. Zachęcam do czytania ?Przewodnika Katolickiego?. Dziękuję za składane ofiary. Można nabyć paschaliki ?Caritasu?.

INTENCJE MSZALNE
Poniedziałek   ? 10.4.
Godz.   8.00  –  za Parafian

Wtorek ? 11.4.  
Godz.   8.00  –  + Ryszarda Woźniaka
Godz. 18.00  –  + Kamilę Klepczyńską

Środa ?  12.4.
Godz.  8.00 ?   w pewnej intencji

WIELKI CZWARTEK ?  13.4.
Godz.18.00  –  1. w intencjach ks. Biskupa Jana Tyrawy, kapłanów diecezji bydgoskiej i nowe powołania kapłańskie i zakonne
                         2. o pogłębienie życia eucharystycznego w naszej parafii

WIELKI PIĄTEK ? 14.4. 
Godz. 18.00  – LITURGIA  WIELKIEGO  PIĄTKU

WIELKA SOBOTA ? 15.4.
godz. 21.00  – 1. Z podz. za odebrane łaski, z prośbą o zdrowie i błog. Boże dla Bożeny i Ryszarda w 40 rocz. ślubu
                        2. + Edwarda Macioszczyka, zmarłych rodziców i rodzeństwo

NIEDZIELA  WIELKANOCY  ? 16.4.
godz.   7.30  –  + Wandę Kuffel z okazji urodzin, zmarłych rodziców i braci z rodz. Topolewskich
godz. 10.00  –  + Ryszarda Deji w 1 rocz. śmierci
godz. 11.30  –  z podz. za odebrane łaski, z prośbą o zdrowie i błog. Boże dla Magdaleny i Macieja w 13 rocz. ślubu oraz o błog. Boże dla dzieci
godz. 17.30  –  o zdrowie i błog. Boże dla Barbary i Romana w 40 rocz. ślubu oraz o błog. Boże dla ich dzieci i wnuków