Ogłoszenia Parafialne 21.11.2016 Niedziela Chrystusa Króla

  1. Dzisiejsza uroczystość, ustanowiona przed ponad 90 laty encykliką papieża Piusa XI Quas primas, stanowi zwieńczenie roku liturgicznego, podczas którego przeżywamy całe misterium zbawcze. Uwielbiamy Pana Boga i dziękujemy Mu za dzieło stworzenia i odkupienia. Uwielbiamy i składamy dzięki za Jego wcielenie, śmierć i zmartwychwstanie. Przez chrzest święty uczestniczymy w tym misterium i poddajemy się królewskiej władzy Jezusa Chrystusa, który pragnie nas wszystkich zjednoczyć w swoim królestwie prawdy, pokoju i zbawienia.
  2. Dzisiaj kończy się w Kościele jubileuszowy Rok Święty Miłosierdzia. Był to szczególny czas łaski. Ufamy, że wielu z nas w tym roku wróciło w miłosierne ramiona Ojca, odnowiło swoją wiarę, uporządkowało swoje rodzinne, małżeńskie sprawy. Jest za co dziękować. Duchowo łączymy się z Ojcem Świętym oraz osobiście i wspólnotowo dziękujemy za wszelkie łaski, jakich Pan Bóg udzielił Kościołowi i każdemu z nas.
  3. W dzisiejszą uroczystość swoje święto obchodzą członkowie Akcji Katolickiej, którzy wartości wypływające z Ewangelii pragną wcielać w życiu społecznym i zawodowym.
  4. Jutro przypada wspomnienie Ofiarowania NMP. Choć odwołuje się ono do VI w. i do pamiątki poświęcenia kościoła ku czci Matki Bożej zbudowanego obok świątyni jerozolimskiej, to ma nam ukazywać wielkość i znaczenie życia ofiarowanego całkowicie Bogu. Dlatego w tym dniu modlimy się szczególnie za siostry w zakonach klauzurowych i do tej modlitwy zachęcamy wszystkich parafian. Msze Święte zostaną odprawione według stałego porządku.
  5. We wtorek natomiast przypada wspomnienie Świętej Cecylii, patronki muzyki kościelnej. W tym dniu zapraszam młodzież klas III gimnazjum, przygotowującą się do sakramentu Bierzmowania, na Mszę św. o godz. 18.00.
  6. Kolejny rok liturgiczny dobiega końca. Za tydzień, pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczniemy następny. Hasłem tego roku będą słowa z nakazu misyjnego Chrystusa: ?Idźcie i głoście?. Będziemy więc wezwani do świadczenia o Panu Jezusie i przemieniania tego świata na bardziej Boży.
  7. Zachęcamy do czytania ?Przewodnika Katolickiego?. Serdecznie dziękuję za składane ofiary czy na składkę, czy do skarbony. ?Bóg zapłać?

INTENCJE MSZALNE

Poniedziałek   ? 21.11.
Godz. 18.00  –  + Piotra

Wtorek ? 22.11.
Godz. 18.00  –  + Cecylię Włoczewską z okazji imienin

Środa ?  23.11.
Godz. 18.00 ?  + Mieczysława Piotrowskiego i zmarłych z rodziny

Czwartek ? 24.11.
Godz. 18.00  –  + Piotra

Piątek ? 25.11. 
Godz. 18.00  – + Grzegorza w 12 rocz. śmierci, Jana i Zytę Hass

Sobota ? 26.11. 
godz. 18.00 ?  + Dariusza Cytowicza w 8 rocz. śmierci

NIEDZIELA  ? 27.11.  
godz.   7.30  –  + Jana w 20 rocz. śmierci, Marię Harasimowicz, Monikę i Michała Piórko i zmarłych z rodziny
godz.  10.00 –  + Piotra
godz. 11.30 –   + Ryszarda Prokop w 32 rocz. śmierci , Marię i Sławomira
godz. 17.30  –  z podz. za odebrane łaski, z prośbą o zdrowie i błog. Boże dla Aleksandry w 18 rocz. urodzin