Ogłoszenia Parafialne 13.11.2016 -XXXIII Niedziela Zwykła

 1. Liturgia Słowa dzisiejszej, przedostatniej, niedzieli roku liturgicznego przypomina nam
  o sprawiedliwym sądzie Bożym, który czeka każdą i każdego z nas. Pan Bóg oceni nasze życie: wynagrodzi dobro, a zło ukarze. W Ewangelii znajdziemy również zapowiedź prześladowań. Wierność Chrystusowi i Jego nauce spotka się z niezrozumieniem i wrogością nawet ze strony najbliższych, jednak obietnica wspaniałej nagrody winna nas motywować do prowadzenia życia prawdziwie chrześcijańskiego i bycia świadkiem tego, że Pan Bóg jest stale obecny wśród swojego ludu.
 2. Jutro kolejne nasze spotkanie biblijne, o godz. 18.00 Msza św. a po niej w klubie ?Familia? konferencja ks. Dr Marcina Chrostowskiego na temat: Wprowadzenie do Księgi Rodzaju. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy.
 3. Dzieci komunijne wraz ze swymi rodzicami przyjdą na Msze św. we wtorek o godz. 18.00 i na kolejne spotkanie przygotowujące do I Komunii.
 4. W sobotę w bazylice Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach Episkopat Polski odda całą naszą Ojczyznę i nas wszystkich w opiekę Jezusa Chrystusa Króla i Pana. Codziennie będziemy trwać w nowennie przed tym jubileuszowym aktem przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.
 5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. To święto patronalne (tytularne) Akcji Katolickiej, organizacji ludzi świeckich, którzy pragną ewangelijne ideały realizować na co dzień w swoim życiu zawodowym i społecznym. W czasie każdej Mszy św. ponowimy ten akt przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.
 6. W przyszłą niedzielę zakończy się w Kościele jubileuszowy Rok Święty Miłosierdzia. Duchowo będziemy się łączyć z Ojcem Świętym oraz osobiście i wspólnotowo dziękować za wszelkie łaski, jakich Pan Bóg udzielił Kościołowi i każdemu z nas.
 7. Zachęcamy do czytania ?Przewodnika Katolickiego?. Warto przeczytać artykuł ? Mój Król i mój Pan?. Dziękuję za wszystkie składane ofiary. Dziękuję p. Andrzejowi Giży za wykończenie wstawionych okien.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 17 XI ? św. Elżbieta Węgierska, jedna z pierwszych tercjarek franciszkańskich, patronka Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, która prowadziła głębokie życie duchowe i oddawała się posłudze miłosierdzia ? stąd też nazywa się ją patronką miłosierdzia chrześcijańskiego;
 • 18 XI ? bł. Karolina Kózkówna, która od najmłodszych lat ukochała modlitwę i starała się wzrastać w miłości Bożej; poniosła śmierć męczeńską na początku I wojny światowej, broniąc cnoty czystości i ludzkiej godności;
 • 19 XI ? bł. Salomea, klaryska, siostra Bolesława Wstydliwego, która w bardzo heroiczny sposób oddała się na służbę Bożą.

INTENCJE MSZALNE

Poniedziałek   ? 14.11.
Godz. 18.00  –  + Piotra

Wtorek ? 15.11.
Godz. 18.00  –  + Piotra

Środa ?  16.11.
Godz. 18.00 ?  + Zofię, Tadeusza, Andrzeja, Eugeniusza i zmarłych z rodziny Mitek, Błoch oraz za dusze  w czyścu cierpiące

Czwartek ? 17.11.
Godz. 18.00  –  o zdrowie i błog. Boże dla Grzegorza z okazji imienin

Piątek ? 18.11.
Godz. 18.00  – + Piotra

Sobota ? 19.11.
godz. 18.00 ?  + Darię Wójtowicz w 13 rocz. śmierci

NIEDZIELA  ? 20.11.  
godz.   7.30  –  + Piotra Samuła
godz.  10.00 –  + Łucję Biesek w 28 rocz. śmierci
godz. 11.30 –   + Zygmunta Budzyńskiego i zmarłych rodziców
godz. 17.30  –  + Irenę Pranke w 10 rocz. śmierci, Aleksandra, Agatę i Józefa Wojtkowiak