Ogłoszenia Parafialne 2.10.2016 -XXVII Niedziela Zwykła

 1. W każdej chwili życia jesteśmy zaproszeni, by pogłębiać naszą wiarę, nasze zaufanie wobec Boga. Dlatego tak jak Apostołowie z dzisiejszej Ewangelii wołamy: ?Panie, przymnóż nam wiary!?. To wołanie powtórzymy dzisiaj podczas nabożeństwa różańcowego o godz. 17.00, kiedy będziemy modlić się o silną, głęboką wiarę dla wszystkich parafian.
 2. Rozpoczęliśmy październik ? miesiąc modlitwy różańcowej, o której Święty Jan Paweł II mówił, że zajmowała ona ważne miejsce w jego życiu duchowym, towarzyszyła mu w chwilach radości i doświadczenia. Papież Franciszek podkreśla, że otwiera ona nas na Pana Boga, pomaga przezwyciężyć egoizm i wnosi pokój w serca, w rodziny, w społeczeństwo i w świat, że to modlitwa, która wspiera nas w zmaganiach ze złem. Zachęceni tymi świadectwami weźmy do rąk różaniec i módlmy się, powierzając Panu Bogu naszą codzienność oraz rozważajmy tajemnice z życia Chrystusa i Jego Matki. Zapraszamy na wspólne różańcowe nabożeństwa o godz.17.30, wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych.
 3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00, a szczególną intencją wspólnej modlitwy niech będzie prośba o nowe i święte powołania zakonne i kapłańskie, oraz o pokój na świecie i w naszych rodzinach. W piątek zaś wynagradzać będziemy zniewagi, jakie Serce Jezusowe doświadcza przez oziębłość ludzkich serc. Piątkowy różaniec zakończymy litanią do Serca Pana Jezusa i aktem oddania rodzaju ludzkiego. Spowiedź w czwartek i piątek od godz. 17.00
 4. W piątek także przypada wspomnienie NMP Różańcowej, ustanowione na pamiątkę wyproszonego przez modlitwę różańcową zwycięstwa floty chrześcijańskiej pod Lepanto w 1571 roku. Uświadamia to nam po raz kolejny wielką moc tej modlitwy, W tym dniu poświęcimy różańce dzieciom klas III przygotowujące się do I Komunii świętej.
  Zapraszam również rodziców tych dzieci.
 5. W przyszłą niedzielę już po raz 16. będziemy w całym kraju obchodzić Dzień Papieski. To wspaniała okazja, aby zagłębić się w nauczanie naszego wielkiego Rodaka ? Świętego Jana Pawła II. Rozważania różańcowe podczas wieczornego nabożeństwa w tym dniu pragniemy osnuć wokół nauczania papieża Polaka. Chcemy również złożyć swoją ?cegiełkę? w budowę żywego pomnika Jana Pawła II, materialnie wspierając zdolną, lecz ubogą młodzież pochodzącą ze wsi i małych miasteczek. Młodzi przedstawiciele naszej parafii będą stać przy drzwiach kościoła ze specjalnymi skarbonkami. ?Bóg zapłać? za składane ofiary.
 6. Zachęcamy do czytania ?Przewodnika Katolickiego?.
 7. Z naszej wspólnoty parafialnej powołał Pan Bóg do siebie śp. Józefa Pałysa z ul. Gościeradzkiej i śp. Małgorzatę Laskowską Janic z ul. Cekcyńskiej. Wszystkich naszych zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu?.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 4 X ? św. Franciszek z Asyżu, który po burzliwej młodości nawrócił się i wyrzekłszy się wszelkich dóbr, postanowił naśladować Chrystusa w całkowitym ubóstwie; radykalizm jego życia do dziś znajduje wielu naśladowców;
 • 5 X ? św. Faustyna Kowalska, apostołka, sekretarka Bożego Miłosierdzia.; jej Dzienniczek jest zaliczany do najwybitniejszych dzieł mistycznych.

INTENCJE MSZALNE

Poniedziałek   ? 3.10.
Godz. 18.00  –  + Jana Kowalskiego i zmarłych z rodzin Kowalskich i Wieczyńskich

Wtorek ? 4.10.
Godz. 18.00  –  + Genowefę w 11 rocz. śmierci, Sylwestra w 28 rocz. śmierci Zawidzckich i zmarłych z rodziny

Środa ?  5.10.
Godz. 18.00 ?  + Ignacego w 48 rocz. śmierci, Marte, Henryka Zagrabskich, Henryka i Józefę Bartczak, Mieczysławę Czyżewską i zmarłych z rodziny

Czwartek ? 6.10.  
Godz. 18.00  –  o łaskę opieki Matki Bożej i św. Michała w dniu urodzin Mateusza i Krzysztofa

Piątek ? 7.10.
Godz. 18.00  – o zdrowie i opiekę Bożą dla Aleksandra w 93 rocz. urodzin

Sobota ? 8.10.
godz. 18.00 ?  + Marię Sarnowską w 7 rocz. śmierci, Irenę, Romana Czekanowskich

NIEDZIELA  ? 9.10.
godz.   7.30  –  + Jana, Zytę Hass, Grzegorza i zmarłych z rodziny
godz.  10.00 –  + Jana w 9 rocz. śmierci, i zmarłych z rodziny Bethke i Boniewicz
godz. 11.30 –   + Romana Daleckiego w 1 rocz. śmierci, Stanisławę, Henryka, Zbigniewa, Marka i zmarłych z rodziny
godz. 17.30  –  o zdrowie i błog. Boże dla Sandry w 18 rocz. urodzin