Ogłoszenia Parafialne 28.08.2016 XXII Niedziela Zwykła

 1. To już ostatnia wakacyjna niedziela. Cieszmy się z ostatnich wolnych dni, ze sprzyjającej pogody. Wykorzystajmy je, aby nabrać sił do codziennych obowiązków w nowym roku szkolnym i katechetycznym.
 2. Jutro przypada wspomnienie męczeństwa Świętego Jana Chrzciciela. To, poza Maryją, jedyny Święty, którego w liturgii Kościoła czcimy zarówno w dzień ziemskich, jak i niebiańskich narodzin. Zapraszamy na Msze Świętą o godz. 18.00.
 3. Od przyszłej niedzieli wracamy do starego porządku sprawowania Mszy św. o godz. 7.30; 10.00; 11.30 i 17.30.
 4. W czwartek, 1 września, dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny. Zatroszczmy się, by rozpoczęły go w imię Boże. Zapraszamy najmłodszych parafian, ich rodziców, nauczycieli i katechetów na Eucharystię o godz. 18.00, podczas której będziemy modlić się o światło i dary Ducha Świętego w nowym roku.
 5. To także pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu od godz. 16.00. Poza modlitwą o nowe i święte powołania będziemy prosić za wszystkich, którzy rozpoczęli rok pracy i formacji oraz w intencji pokoju na świecie i tych, którzy oddali życie za Ojczyznę z racji przypadającej 77. rocznicy wybuchu II wojny światowej.
 6. Wzbudźmy pragnienie rozpoczęcia nowego roku szkolnego i katechetycznego pojednani z Bogiem i braćmi. Okazją do tego niech stanie się spowiedź w pierwszy czwartek i piątek miesiąca od godz. 17.00.
 7. W pierwszy piątek rano odwiedzimy chorych z Komunią świętą, a po południu zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające i Mszę Świętą wotywną ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30. W pierwszą sobotę nabożeństwo o godz. 17.30, a po wieczornej Eucharystii spotkanie Rodziny Różańcowej po przerwie wakacyjnej.
 8. Zachęcam do czytania ?Przewodnika Katolickiego?. Wszystkim zaś ?Bóg zapłać? za składane ofiary oraz do skarbony pod chórem na kwiaty i sprzątanie kościoła.

 W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 28 VIII ? św. Augustyn, Doktor i Ojciec Kościoła, początkowo prowadził rozpustne życie, ale nawrócił się pod wpływem wytrwałej modlitwy swej matki, św. Moniki;
 • 29 VIII ? św. Jan Chrzciciel; ten, który wskazał Mesjasza, Baranka Bożego i który poprzedził Go również w męczeństwie;
 • 1 IX ? bł. Bronisława, gorliwa norbertanka spokrewniona ze św. Jackiem i bł. Czesławem;
 • 3 IX ? św. Grzegorz Wielki, papież i Doktor Kościoła, o którym św. Izydor napisał: ?Biskup rzymskiej stolicy, pełen bojaźni Bożej i najwyższej pokory, jaśniejący wielkim światłem Ducha Świętego?.

INTENCJE MSZALNE

Poniedziałek   ? 29.8.
Godz. 18.00  –  + Bożenę Meler i zmarłych z rodziny Potasińskich i Melerów

Wtorek ? 30.8.
Godz. 18.00  –  + Renatę Werner z okazji urodzin, Adelę Bugajską i zmarłych z rodziny

Środa ?  31.8.
Godz. 18.00 ?  + Edwarda Kwiatkowskiego w 16 rocz. śmierci, Marię Wesołowską i Mariannę Nowosławską oraz rodziców z obojga stron

Czwartek ? 1.9.  
Godz. 18.00  –  + Dariusza Michałowskiego w 2 rocz. śmierci

Piątek ? 2.9.
Godz. 18.00  – + Elżbietę, Jerzego Olszewskich

Sobota ? 3.9.
Godz.  15.00 ? msza ślubna Pawła i Karoliny
Godz. 16.30 –  msza ślubna Magdaleny i Michała
godz. 18.00 ?  + Dariusza Cytowicza z okazji urodzin i zmarłych z obojga stron

NIEDZIELA  ? 4.9.  
godz.   7.30  –  + Księdza Kanonika Piotra Wegnera
godz.  10.00 –  + Władysława w rocz. śmierci i zmarłych z rodziny
godz. 11.30 –   o zdrowie i błog. Boże dla Igora w 2 rocz. urodzin
godz. 17.30  –  + Marię w 5 rocz. śmierci, Jana Syrek, Melanię, Jana Klepczyńskich i zmarłych z rodziny