Ogłoszenia Parafialne 17.07.2016 XVI Niedziela Zwykła

  1. Jakże ważne jest w naszym życiu rozpoznawanie przychodzącego Boga. Przypominają o tym dzisiejsze czytania mszalne. Prośmy Pana, byśmy z Jego obecności i bliskości czerpali siłę do codziennego działania, by On nam udzielał potrzebnych darów. Niech Pan Bóg towarzyszy swoją łaską rozpoczynającym się już w tę środę, 20 lipca XXXI Światowym Dniom Młodzieży. Niech będą one umocnieniem wiary tych, którzy będą w nich uczestniczyć, oraz tych, którzy będą ich przyjmować.
  1. Na początku minionego tygodnia modliliśmy się w intencji Europy. Pod koniec tego tygodnia ponownie wzbudzimy tę intencję, obchodząc święto kolejnego patrona Starego Kontynentu, Świętej Brygidy Szwedzkiej.
  1. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11.00 pobłogosławimy mechaniczne pojazdy i ich użytkowników z racji przypadającego w poniedziałek, 25 lipca wspomnienia Świętego Krzysztofa, patrona kierowców.
  1. Wszystkim wypoczywającym i udającym się na wakacje życzymy bezpiecznego i radosnego czasu odpoczynku. Zachęcamy również do czytania Przewodnika Katolickiego, pogłębiając swoją wiarę i poznając nowe wiadomości z życia Kościoła w Polsce czy też w naszej diecezji.
  1. Z naszej wspólnoty parafialnej powołał Pan Bóg do siebie śp. Wydrę, którego duszę jak i wszystkich naszych zmarłych polećmy miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu?.. 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 20 VII ? bł. Czesław, jeden z pierwszych polskich dominikanów, który zakonny habit otrzymał od samego założyciela zakonu;
  • 22 VII ? św. Maria Magdalena, uczennica Pańska, jedna z pierwszych zwiastunek radosnej nowiny o zmartwychwstaniu Pana Jezusa;
  • 23 VII ? św. Brygida Szwedzka, wzorowa żona i matka, a także zakonnica i mistyczka, która spisała swoje mistyczne spotkania z Jezusem, stanowiące i dziś inspirację dla wielu chrześcijan.

INTENCJE MSZALNE
Poniedziałek   ? 18.7.
Godz. 18.00  –   + Annę, Antoniego Bethke i zmarłych z rodziny

Wtorek ? 19.7.
Godz. 18.00  – + Annę Iwańczuk

Środa ?  20.7.
Godz. 18.00 ? z podz. za odebrane łaski, z prośbą o błog. Boże w dniu urodzin oraz za zmarłych rodziców

Czwartek ? 21.7.
Godz. 18.00  –  + Urszulę Leśniacką

Piątek ? 22.7.
Godz. 18.00  – + za zmarłych rodziców Franciszkę i Wincentego

Sobota ? 23.7.
Godz. 15.30 –  Msza św ślubna Joanny i Jakuba
Godz. 16.30 –  Msza św. ślubna Macieja i Katarzyny
godz. 18.00 ?  + Helenę, Józefa, Mariannę i zmarłych z rodziny

NIEDZIELA  ? 24.7.
godz.   7.30  –  + Zdzisława Oltera w 8 rocz. śmierci, Ireneusza i zmarłych z rodziny
godz. 11.00 –   + Annę Budzyńską
godz. 17.30  –  + Annę w 4 rocz. śmierci, Kazimierza, Ewę, Ireneusza Nowak