Ogłoszenia Parafialne 10.07.2016 – XV Niedziela Zwykła

  1. Jezus przypomina dziś w Ewangelii o największym przykazaniu ? przykazaniu miłości oraz w prosty sposób wyjaśnia, jak należy je wypełniać. W każdym człowieku należy dostrzegać brata, który może potrzebować naszej pomocy. Już za 10 dni będziemy mieli okazję zaoferować chrześcijańską gościnność i życzliwość wobec młodych, którzy przybędą do naszego kraju na wspólne spotkanie i modlitwę.
  1. W poniedziałek przypada święto Świętego Benedykta, opata i patrona Europy. Zapraszamy w tym dniu na Msze Święte o godz. 18.00 i do wspólnej modlitwy za kontynent europejski, by Europejczycy nie odwracali się od swoich chrześcijańskich korzeni i chcieli budować swoją przyszłość na wartościach płynących z Ewangelii.
  1. W sobotę, 16 lipca przypada wspomnienie NMP z Góry Karmel. Góra Karmel znana jest nam ze Starego Testamentu. Jest miejscem obrony wiary w jedynego Boga przez proroka Eliasza.W średniowieczu powstał na niej zakon karmelitański. Z tym dniem i z rodziną karmelitańską zakonną wiąże się również tradycja noszenia szkaplerza. Matka Boża w objawieniach danych Szymonowi Stockowi, przełożonemu generalnemu karmelitów, obiecała noszącym szkaplerz ochronę przed ogniem piekielnym i innym niebezpieczeństwem. Niech będzie on zawsze znakiem naszej religijności i chrześcijańskiej tożsamości. Znakiem, że chcemy naśladować Maryję w Jej zawierzeniu Bożemu słowu i obietnicom.
  1. W tym dniu w parafii Matki Bożej z Góry Karmel przypada uroczystość odpustowa. Suma o godz. 18.00, na którą serdecznie zaprasza ks. Proboszcz Krzysztof Panasiuk.
  1. Zachęcam do czytania Przewodnika Katolickiego, w którym znajdziemy wiele ciekawych artykułów z życia Kościoła. Dziękuję wszystkim za składane ofiary. Przypominamy, że w czasie wakacji w niedziele Msze św. sprawowane będą o godz. 7.30, 11.00 i 17.30.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 11 VII ? św. Benedykt, opat i patron Europy, autor słynnej Reguły, uważany za duchowego ojca mnichów Kościoła Zachodniego;
  • 12 VII ? św. Bruno Bonifacy z Kwerfurtu, biskup i męczennik, autor żywota św. Wojciecha i Pięciu Braci Męczenników, przyjaciel Polski, występujący w jej obronie u cesarza Henryka II;
  • 13 VII ? święci pustelnicy Andrzej Świerad i Benedykt, którzy jako drogę swojego uświęcenia obrali surowe życie w odosobnieniu i liczne praktyki ascetyczne;
  • 15 VII ? św. Bonawentura, biskup i Doktor Kościoła, duchowy syn św. Franciszka z Asyżu, który ułożył pierwsze konstytucje dla zakonu jako wykładnię reguły Ojca Założyciela, co dało mu tytuł drugiego ?Ojca Zakonu?.

INTENCJE MSZALNE

Poniedziałek   ? 11.7.
Godz. 18.00  –   + Stanisława Pieczyńskiego w 45 rocz. śmierci

Wtorek ? 12.7.
Godz. 18.00  – + Ryszarda Woźniaka i zmarłych z rodziny

Środa ?  13.7.
Godz. 18.00 ? + Piotra Samuła

Czwartek ? 14.7.  
Godz. 18.00  –  + Elżbietę Lica w 8 rocz. śmierci

Piątek ? 15.7.
Godz. 18.00  – + Tadeusza Grzegorzewskiego w 40 rocz. śmierci i zmarłych z rodziny

Sobota ? 16.7.
godz. 18.00 ?  + Urszulę Jaskólską, zmarłych rodziców z obojga stron oraz rodzeństwo

NIEDZIELA  ? 17.7.
godz.   7.30  –  + Teresę, Ryszarda Sobczak i zmarłych z rodziny
godz. 11.00 –   + Irenę Bejger
godz. 17.30  –  o zdrowie i błog. Boże dla Marianny Piotrowskiej w 94 rocz. urodzin