Ogłoszenia Parafialne 8.05.2016 ? Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego

 1. W dzisiejszą uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego wyznajemy wiarę, że Pan Jezus wstąpił do nieba, by przygotować dla nas miejsce i tam na nas wszystkich oczekuje. 
 1. Nabożeństwo majowe dzisiaj o godz. 17.00 a w pozostałe dni o godz.17.30. 
 1. Z racji niedzieli i uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego na jutro została przeniesiona uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy Świętej o godz. 18.00
 1. Trwamy w nowennie do uroczystości Zesłania Ducha Świętego, którą przeżywać będziemy w przyszłą niedzielę. Zachęcamy do uczestnictwa w tej specjalnej modlitwie o wylanie darów Ducha Pocieszyciela, którą odprawiać będziemy połączoną ze śpiewem litanii loretańskiej.
 1. W piątek przypada 99. rocznica pierwszego objawienia fatimskiego i 35. rocznica zamachu na Świętego Jana Pawła II. To dzień wspomnienia NMP Fatimskiej. Nabożeństwo majowe o godz.17.30, na które serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci z rodzicami.
 1. Chcielibyśmy przypomnieć, że uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy okres Paschalnej Pięćdziesiątnicy, a zatem też tzw. okres Komunii świętej wielkanocnej. Codziennie przed Mszą Świętą można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania, aby móc czynić zadość przykazaniom kościelnym ? obowiązkowi raz do roku przystąpienia do spowiedzi świętej i przyjęcia w okresie wielkanocnym Jezusa w Komunii świętej.
 1. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.30, dzieci klas III przystąpią do I Komunii św. Wszystkich parafian proszę o modlitwę w intencjach tych dzieci i ich rodziców.
 1. Z tej to okazji zapraszam rodziców dzieci klas II o posprzątanie i przygotowanie kościoła na tę uroczystość w sobotę o godz. 8.30.
 1. Zachęcam do czytania ?Przewodnika Katolickiego?, w którym znajdziemy wiele ciekawych artykułów. Dziękuję za wszystkie ofiary składane do skarbony pod chórem na kwiaty i sprzątanie kościoła. ?Bóg zapłać? 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 9 V ? św. Stanisław, biskup i męczennik, patron naszej Ojczyzny, dbający o powierzonych sobie wiernych, wspomagający ubogich i niewahający się wypomnieć królowi Bolesławowi Śmiałemu jego grzesznego postępowania;
 • 14 V ? św. Maciej, wybrany do grona dwunastu Apostołów po zdradzie Judasza, męczennik.

INTENCJE MSZALNE
Poniedziałek   ? 9.5.
Godz. 18.00  –   o zdrowie i błog. Boże dla Moniki w dniu urodzin

Wtorek ? 10.5.
Godz. 18.00  – + Bożenę Meler i zmarłych z rodzin Potasińskich i Melerów

Środa ?  11.5.
Godz. 18.00 ?  + Józefa Łosia w 5 rocz. śmierci

Czwartek ? 12.5.
Godz. 18.00  –  + Ryszarda Woźniaka i zmarłych z rodz

Piątek ? 13.5.
Godz. 18.00  – + Helenę, Kazimierza Katryńskiego, rodziców z obojga stron oraz dzieci

Sobota ? 14.5.
godz. 18.00 ?  + Annę Iwanczuk

NIEDZIELA  ? 15.5.
godz.   7.30  –  o zdrowie i błog. Boże dla Mateusza w 18 rocz. urodzin
godz. 10.00 –   + Wiesławę Kufel w 5 rocz. śmierci i zmarłych rodziców i obojga stron
godz. 11.30  –  w intencjach dzieci pierwszokomunijnych ich rodziców i parafian
godz. 17.30  –  o zdrowie i błog. Boże dla Grażyny i Zbigniewa w 40 rocz. ślubu oraz w intencjach Marty i Marcina w 1 rocz. ślubu