Ogłoszenia Parafialne 1.05.2016 ? VI Niedziela Wielkanocy

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy maj ? miesiąc, który w naszej polskiej tradycji jest naznaczony modlitwą razem z Maryją, Matką Jezusa i przez Jej wstawiennictwo. Będziemy Ją prosić, by nam pomagała przyjmować i wypełniać naukę Jej Syna, by nas uczyła pełnić wolę Boga. Dzisiaj zapraszamy na pierwsze majowe nabożeństwo na godz. 17.00. Natomiast wciągu tygodnia będziemy spotykać się codziennie o godz. 17.30 przed wieczorną Eucharystią.
 2. Podczas dzisiejszej modlitwy maryjnej będziemy modlić się w intencji ludzi pracy. 1 maja obchodzimy wspomnienie Świętego Józefa Rzemieślnika – patrona ludzi pracy
 3. We wtorek, 3 maja przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i głównej patronki naszej Ojczyzny. To również 225. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Przyjdźmy w tym dniu do kościoła na Mszę Świętą. Msze Święte będą odprawione o godz.7.30, 10.00, 11.30 i 17.30. Po Mszy św. o godz. 11.30 tradycyjnie złożymy kwiaty na pl. Św. Wojciecha i będziemy się modlić w intencjach naszej umiłowanej Ojczyzny. Niech przez ten cały świąteczny dzień towarzyszy nam modlitwa za Polskę i za Polaków w kraju
  i na emigracji. Również jutro, z okazji Dnia Polonii i Dnia Flagi, w swoich prywatnych pacierzach czy przez udział we Mszy Świętej wyraźmy troskę o duchowy i materialny ład i rozwój w naszej Ojczyźnie. Pamiętajmy , by wywiesić flagi.
 4. W szóstym tygodniu Wielkanocy zanosimy swoje błaganie do Boga o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Ta intencja towarzyszyć nam będzie podczas nabożeństw majowych.
 5. W poniedziałek zapraszam rodziców dzieci klas III na ostatnie już spotkanie przed pierwszą Komunią św., a w środę o godz. 17.00 dzieci klas III na próbę.
 6. Również w środę, z racji na przypadające w tym dniu wspomnienie Świętego Floriana na wieczornej Mszy Świętej będziemy modlić się w intencji strażaków i wszystkich spieszących z pomocą podczas pożarów, powodzi czy innych klęsk żywiołowych.
 7. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  W czwartek razem z Maryją będziemy się modlić o święte powołania zakonne i kapłańskie. Rozpoczęcie adoracji Najśw. Sakramentu o godz. 16.30, a zakończenie nabożeństwem majowym.
  W piątek rano odwiedzimy starszych i chorych parafian z Komunią Świętą, po południu, okazja do spowiedzi od godz. 17.00. W czasie nabożeństwa, po litanii loretańskiej odmówimy akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W sobotę po wieczornej Mszy Świętej spotkanie rodziny różańcowej
 1. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Msze Święte jak w każdą niedzielę.
 1. Serdecznie zapraszamy na V Koncert Charytatywny w wykonaniu Artystów Opery Nova, który odbędzie się w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP na Jachcicach w niedzielę 8 maja o godzinie 16.00.
  Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP w Bydgoszczy organizuje w dniach od 27do 30 czerwca pielgrzymkę Szlakiem Relikwii Św. Krzyża i Zakonu Cystersów wraz z pobytem w Częstochowie. Osoby zainteresowane mogą skontaktować się z proboszczem parafii Jachcice.
 1. Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego, w którym znajdziemy wiele artykułów, które mogą pogłębić naszą wiarę. ?Bóg zapłać? za wszystkie składane ofiary. W przyszłą niedzielę na Mszy św. śpiewać będzie schola z parafii w Murowańcu. Będzie można również kupić płytę z ich nagraniami.

INTENCJE MSZALNE
Poniedziałek   ? 2.5.
Godz. 18.00  –  + Annę Iwańczuk

Wtorek ? 3.5.
Godz.  7.30 –   + Feliksa Cierzniakowskiego z okazji urodzin
Godz. 10.00 –  + Bronisławę, Jana Kołodziejskich, Antoniego Malinowskiego i zmarłych z rodziny
Godz. 11.30 –  + Stanisławę, Józefa Reszkowskich, Jana Szocińskiego
Godz. 17.30  – o obfite łaski Ducha Świętego na czas egzaminów maturalnych dla Pauliny

Środa ?  4.5.
Godz. 18.00 ?  za Parafian

Czwartek ? 5.5.
Godz. 18.00  –  + Stanisława Zawistowskiego z okazji imienin i zmarłych rodziców z obojga stron

Piątek ? 6.5.
Godz. 18.00  –

Sobota ? 7.5.
godz. 18.00 ?  + Adama Wieczorka w 1 rocz. śmierci

NIEDZIELA  ? 8.5.
godz.   7.30  –  + Jana, Zytę Hass, Grzegorza Kaczmarka i zmarłych z rodziny
godz. 10.00 –   + Stanisława Simińskiego
godz. 11.30  –  + Stanisława, Irenę, Wacławę, Zofię i zmarłych z rodziny Bonieckich
godz. 17.30  –  + Stanisławę Sadkowską, Stanisława Marcinkowskiego z okazji imienin