Ogłoszenia Parafialne 29.05.2016 – IX Niedziela Zwykła

 1. Pan Jezus zawsze doceniał i chwalił wiarę tych, których spotykał podczas swej publicznej działalności i którym wyświadczał dobro. To zachęta dla nas, abyśmy umacniali naszą wiarę
  i ufność wobec Pana, wpatrując się choćby w przykład setnika z dzisiejszej Ewangelii.
 2. Jeszcze dziś, jutro i pojutrze o godz. 17.30 odprawimy majowe nabożeństwa. Połączymy je z procesją z Najśw. Sakramentem w oktawie Bożego Ciała.
 3. Zakończenie oktawy w czwartek, uroczystą procesją do 4 ołtarzy. Msza św. o godz. 18.00, a po niej procesja eucharystyczna.
 4. We wtorek, w ostatni dzień maja, będziemy obchodzić święto Nawiedzenia NMP. To nie tylko święto odwiedzin matki Świętego Jana Chrzciciela przez Maryję, lecz również, a może przede wszystkim, spotkanie Mesjasza z prorokiem.
 5. W środę, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Pragniemy w tym dniu otoczyć naszą modlitwą wszystkie dzieci, do czego zachęcamy też wszystkich parafian.
 6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca: W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30 i w sposób szczególny będziemy modlić się o święte powołania do służby Bożej. Zakończenie adoracji o godz. 17.45 a po niej Msza św.
 1. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest również Światowym Dniem Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Będziemy wynagradzać Bożemu Sercu za grzechy i zniewagi ludzkie oraz będziemy prosili, by wszyscy kapłani w Sercu Jezusowym znajdowali siłę i moc do codziennej posługi i źródło własnego uświęcenia. Uroczysta Msza św o godz. 18.00, a po niej procesja eucharystyczna, ze śpiewem litanii do Serca Pana Jezusa, którą zakończymy przy figurze Serca Pana Jezusa. Przypominamy także, że w tym uroczystym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 2. W sobotę, w którą przypadnie wspomnienie Niepokalanego Serca NMP, o godz. 17.30 odprawimy nabożeństwo pierwszosobotnie. Po nim będzie Msza św. o godz. 18.00. i spotkanie Rodziny Żywego Różańca.
 3. Zachęcam do czytania Przewodnika Katolickiego. W tym numerze znajduje się artykuł ?Tysiąclecie Prymasa?, czy wywiad z papieżem Franciszkiem ?To Duch Święty jest motorem Kościoła?. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przygotowali liturgię Bożego Ciała, przygotowali ołtarze, dziewczynkom sypiącym kwiatki, ministrantom ,lektorom, wszystkim ?Bóg zapłać?.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 1 VI ? św. Justyn, filozof i męczennik z II wieku, który po przyjęciu wiary chrześcijańskiej stał się gorliwym jej obrońcą i dzięki któremu mamy pierwsze opisy Eucharystii;
 • 3 VI ? święci Karol Lwanga i jego towarzysze, męczennicy z Ugandy, którzy dołączają, jak powiedział w dniu beatyfikacji bł. papież Paweł VI, do grona sławnych męczenników z terenów północnej Afryki z początków chrześcijaństwa.

INTENCJE MSZALNE
Poniedziałek   ? 30.5.
Godz. 18.00  –   + Bożenę Meler

Wtorek ? 31.5.
Godz. 18.00  – + Martę Ciupak w 1 rocz. śmierci i zmarłych z rodziny obojga stron

Środa ?  1.6.
Godz. 18.00 ?  + Antoniego Malinowskiego, Bronisławę, Jana Kołodziejskich

Czwartek ? 2.6.  ZAKOŃCZENIE OKTAWY BOŻEGO CIAŁA
Godz. 18.00  –  1.  + Aleksandra Karłowskiego w rocz. śmierci i zmarłych z rodziny
2. + Teresę, Piotra Formela i zmarłych z rodziny

Piątek ? 3.6.      UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA
Godz. 18.00  – + Bernarda i Mariana Katryńskich i zmarłych z rodziów z obojga stron i rodzeństwo

Sobota ? 4.6.
godz. 18.00 ?  + Krystynę Galicką w 2 rocz. śmierci

NIEDZIELA  ? 5.6.
godz.   7.30  –  + Jerzego Janic w 5 rocz. śmierci i zmarłych z rodziny Janic i Danielewskich
godz. 10.00 –   z podziękowaniem za dar kapłaństwa, z prośbą o błogosławieństwo Boże, w 45 rocz. święceń kapłańskich
godz. 11.30 –   + Benedykta Michałowskiego w 1 rocz. śmierci i zmarłych z rodziny
godz. 17.30  –  z podz.za odebrane łaski, z prośbą o zdrowie i błog. Boże dla Kingi i Pawła w 15 rocz.ślubu oraz o błog. dla Julii i Aleksandra