Ogłoszenia Parafialne 3.04.2016 Niedziela Miłosierdzia Bożego

  1. Dzisiejsza niedziela w tradycji ma wiele przydomków: przewodnia, biała, Miłosierdzia Bożego. O ten ostatni tytuł prosił sam Pan Jezus za pośrednictwem Świętej Siostry Faustyny. Ustanowił ją w 2000 roku Święty Jan Paweł II. Od kilku lat niedziela ta rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Chcemy uwielbiać nieskończone Boże miłosierdzie, a jednocześnie podjąć refleksję, czy sami jesteśmy miłosierni. Warto się nad tym zastanowić zwłaszcza w trwającym jubileuszowym Roku Miłosierdzia. Jednocześnie zapraszamy wszystkich chętnych do zaangażowania się w działalność naszego Parafialnego Zespołu Caritas.
  2. Z racji przeżywanych w ostatnim czasie dni Wielkiego Tygodnia i Oktawy Wielkanocnej jutro przypada przeniesiona z 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Msza Święta o godz. 18.00. Podczas wieczornej Eucharystii będzie można podjąć dzieło adopcji, składając zobowiązanie codziennej modlitwy w intencji nienarodzonego dziecka i jego rodziców.
    W tym dniu ofiary na tacę przeznaczymy na Fundusz Obrony Życia.
  3. W I Czwartek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30 do 18.00. Módlmy się o pokój na świecie, w naszej Ojczyźnie i w naszych rodzinach. Zakończenie adoracji przed Mszą św.
  4. W przyszłą niedzielę, która będzie przeżywana jako Niedziela Biblijna, rozpoczniemy w Kościele w Polsce Tydzień Biblijny. Zachęcamy nie tylko w tym szczególnym tygodniu wszystkich parafian do lektury Pisma Świętego.
  5. W dniach 14-16 kwietnia (czwartek ? sobota) będziemy przeżywać główne uroczystości związane z jubileuszem 1050-lecia chrztu Polski. Historycy są zgodni, że chrzest Mieszka I odbył się 14 kwietnia, w Wielką Sobotę. Tego dnia uroczystości będą odbywać się w Gnieźnie. Natomiast w piątek i w sobotę w Poznaniu z udziałem biskupów i władz państwowych. Punktem kulminacyjnym będzie sobotnie dziękczynienie i Eucharystia z udziałem Episkopatu Polski na stadionie w Poznaniu.
  6. Dzieci , przygotowujące się do I Komunii przyjdą na spotkanie w środę na godz. 17.00.
  7. Zachęcam do czytania Przewodnika Katolickiego, w którym znajdziemy wiele ciekawych artykułów i wiadomości z życia Kościoła. Serdecznie dziękuję za składane ofiary.

Zachęcamy, w Roku Miłosierdzia, na pielgrzymkę do Rzymu i miejsc pielgrzymkowych we Włoszech w dniach 20 ? 29 czerwca br. Program wywieszony w gablocie.

 INTENCJE MSZALNE

Poniedziałek   ? 4.4.
Godz. 18.00  –  + Piotra w 25 rocz. śmierci, Bogusławę Rożek, Krystiana i Urszulę

Wtorek ? 5.4.
Godz.  18.00  – z podz. za odebrane łaski, z prośbą o zdrowie i błog. Boże dla Elżbiety i Stanisława w  46 rocz. ślubu oraz o błog. Boże dla rodziny

Środa ?  6.4.
Godz. 18.00 ?

Czwartek ? 7.4.  
Godz. 18.00  –  + Ewę Junczewską

Piątek ? 8.4.
Godz. 18.00  – o zdrowie i błog. Boże dla Kuby w 1 rocz. urodzin oraz o łaski, zdrowie dla Zosi i ich rodziców

Sobota ? 9.4.
godz. 18.00 ?  + Wilhelma Małka w 13 rocz. śmierci, Zofię i zmarłych z rodziny

NIEDZIELA  ? 10.4.
godz.   7.30  –  + Stanisławę, Franciszka, Rozalię, Filipa i zmarłych z obojga stron
godz. 10.00 –   + Irenę Bejger
godz. 11.30  –  + Jana, Zytę Hass, Grzegorza Kaczmarka i zmarłych z rodziny
godz. 17.30  –  o zdrowie i błog. Boże dla Magdaleny i Macieja w 12 rocz. ślubu oraz ich dzieci