Ogłoszenia Parafialne 10.04.2016 III Niedziela Wielkanocna

  1. Po swoim zmartwychwstaniu Pan Jezus wielokrotnie ukazywał się swoim uczniom i przyjaciołom, spotykał się z nimi i dawał im dowody, że żyje. Dziś o jednym z takich spotkań opowiada nam Ewangelia. Od 8 lat trzecia niedziela Wielkanocy w naszej Ojczyźnie, dzięki inicjatywie Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II, jest Niedzielą Biblijną, inaugurującą w Kościele w Polsce Tydzień Biblijny. Znajdźmy w tym tygodniu czas na spotykanie się z Panem w Jego słowie. Zachęcamy do indywidualnej lektury i medytacji słowa Bożego. Można również zaangażować się w jedną z grup apostolskich działającą przy parafii, w której odbywa się wspólnotowe czytanie i rozważanie Pisma Świętego.
  2. W tym tygodniu, w dniach 14-16 kwietnia (czwartek ? sobota) będziemy przeżywać główne uroczystości związane z jubileuszem 1050-lecia chrztu Polski. Historycy są zgodni, że chrzest Mieszka I odbył się 14 kwietnia, w Wielką Sobotę. Tego dnia uroczystości będą odbywać się w Gnieźnie. Natomiast w piątek i w sobotę w Poznaniu z udziałem biskupów i władz państwowych. Punktem kulminacyjnym będzie sobotnie dziękczynienie i Eucharystia z udziałem Episkopatu Polski na stadionie w Poznaniu. Ks. Biskup Jan Tyrawa zaprasza nas do udziału w uroczystościach jubileuszowych w ?Słowie skierowanym do Diecezjan?.
  1. Pamiętajmy w modlitwach naszych o Ojczyźnie, o jedności w naszym narodzie oraz w intencji 96 ofiar lotniczej katastrofy pod Smoleńskiem i za pomordowanych z rąk hitlerowskiego i sowieckiego okupanta.
  1. Dzieci , przygotowujące się do I Komunii przyjdą na spotkanie w środę na godz. 17.00.
  1. Zachęcam do czytania Przewodnika Katolickiego, w którym znajdziemy wiele ciekawych artykułów i wiadomości z życia Kościoła. Serdecznie dziękuję za składane ofiary.

Zapraszamy, w Roku Miłosierdzia, na pielgrzymkę do Rzymu i miejsc pielgrzymkowych we Włoszech w dniach 20 ? 29 czerwca br. Program wywieszony w gablocie.

INTENCJE MSZALNE
Poniedziałek   ? 11.4.
Godz. 18.00  –  + Alfonsa Alichniewicza w 30 rocz. śmierci
Wtorek ? 12.4.
Godz.  18.00  – + Ryszarda Woźniaka

Środa ?  13.4.
Godz. 18.00 ?  + Halinę i Mirosława Banaszczaków

Czwartek ? 14.4.  
Godz. 8.00  –  + Jana Katryńskiego, rodziców z obojga stron oraz rodzeństwo

Piątek ? 15.4.
Godz. 18.00  – + Ludomirę, Tadeusza Olejnik w rocz. śmierci i zmarłych z rodziny

Sobota ? 16.4.
Godz. 11.00 ? z podz. za odebrane łaski, z prośbą o zdrowie i błog. Boże dla Urszuli i Edwarda w 50 rocz. ślubu
godz. 18.00 ?  o zdrowie i błog. Boże dla Barbary i Romana w 39 rocz. ślubu oraz o błog. Boże dla  ich dzieci i wnuków

NIEDZIELA  ? 17.4.
godz.   7.30  –  + Wandę Kuffel z okazji urodzin, zmarłych rodziców i braci z rodziny Topolewskich
godz. 10.00 –   + Jana, Melanię Klepczyńskich, Jana, Marię Syrek i zmarłych z rodziny
godz. 11.30  –  z podz. za odebrane łaski, z prośbą o zdrowie i błog. Boże dla Lidii i Eugeniusza w 40 rocz. ślubu oraz o błog. Dla dzieci i ich rodzin
godz. 17.30  –  o zdrowie i błog. Boże dla Jonasza w 18 rocz. urodzin oraz Jakuba w 17 rocz. urodzin