Ogłoszenia Parafialne 20.03.2016 ? Niedziela Palmowa

 1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień, doroczny obchód misterium paschalnego Chrystusa. Na każdej Mszy św. błogosławimy palmy, a o godz. 11.30 z placu św. Wojciecha wyruszy procesja z pobłogosławionymi palmami do kościoła.
 2. Dziś o godz. 16.30 ostatnie nabożeństwo gorzkich żali z nauką pasyjną. Serdecznie zapraszamy tych, którzy w tym Wielkim Poście jeszcze nie uczestniczyli.
 3. W Wielki Wtorek okazja do spowiedzi św. rano od 7.30 do Mszy św. o godz. 8.00 i popołudniu od godz. 16.30 do wieczornej Mszy św. o godz. 18.00
 4. 25 marca to dzień, w którym Kościół obchodzi uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jednak normy kalendarza liturgicznego wskazują na znaczenie dni Wielkiego Tygodnia i oktawy paschalnej, więc uroczystość tę obchodzić będziemy dopiero w poniedziałek po niedzieli Miłosierdzia Bożego, 4 kwietnia.
 5. Święte Triduum Paschalne rozpocznie się w Wielki Czwartek wieczorem o godz. 18.00 Mszą Świętą Wieczerzy Pańskiej. Będziemy dziękować za dwa sakramenty: Eucharystię i kapłaństwo. Po zakończonej liturgii przeniesiemy procesyjnie Najświętszy Sakrament do przygotowanego ołtarza adoracji (dawniej nazywanego ?ciemnicą?). Adoracja potrwa do godz.23.00 Podczas procesji będziemy śpiewać hymn Sław języku tajemnicę, za którego odmówienie tego wieczoru można uzyskać odpust zupełny. Adorację wznowimy w Wielki Piątek wspólną poranną modlitwą Kościoła ? jutrznią o godz.7.00.
 6. O godz. 9.00 ostatnia Droga Krzyżowa ? serdecznie zapraszamy.
 7. W Wielki Piątek Kościół nie sprawuje Mszy Świętej. Zaprasza jednak wszystkich wiernych do udziału w liturgii Męki Pańskiej, której szczytowym momentem jest adoracja krzyża świętego. Za uczczenie krzyża w tym dniu możemy dostąpić łaski odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. W naszym kościele parafialnym liturgię rozpoczniemy o godz.18.00. Na zakończenie liturgii Męki Pańskiej przeniesiemy Najświętszy Sakrament do przygotowanego Grobu Bożego, gdzie adoracja trwać będzie do godz. 23.00. Przypominamy też, że w Wielki Piątek wierni między 18. a rozpoczęciem 60. roku życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, są zobowiązani do zachowania postu ścisłego, czyli do spożycia jednego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia. Osoby starsze i nieco młodsze (które ukończyły 14 lat) niech pamiętają tego dnia o wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 8. W Wielki Piątek rozpoczyna się nowenna przed niedzielą Miłosierdzia Bożego ? zachęcamy do wspólnego odmawiania koronki do Bożego Miłosierdzia w kościele o godz. 15.00.
 9. Wielka Sobota jest również dniem, gdy nie sprawuje się Eucharystii. Wszyscy wierni są zaproszeni do modlitwy i skupienia, do adoracji Chrystusa Eucharystycznego w przygotowanym Grobie Pańskim. Zapraszamy o godz.7.00 na jutrznię ? poranną modlitwę Kościoła, oraz zachęcamy do przyjścia do świątyni na adorację Najświętszego Sakramentu. Postarajmy się znaleźć czas w przedświątecznym zabieganiu, zarówno w Wielki Piątek, jak i Wielką Sobotę na indywidualną modlitwę przed naszym Panem i Zbawicielem.
 10. W Wielką Sobotę, o godz. 14.00, 15.00 i 16.00 będziemy błogosławić pokarmy na stół wielkanocny.
 11. Wieczorem w sobotę po zachodzie słońca, o godz. 21.00 rozpoczniemy najważniejszą liturgię roku kościelnego ? liturgię Wigilii Paschalnej. Będziemy celebrować noc Paschy Pana ? noc Jego przejścia ze śmierci do życia. Będziemy celebrować Jego zmartwychwstanie, Jego zwycięstwo nad śmiercią, grzechem i szatanem. Liturgię rozpoczniemy od poświęcenia ognia i zapalenia paschału, będziemy słuchać słowa Bożego, znów zaśpiewamy radosne Alleluja, a także weźmiemy udział w poświęceniu wody i odnowimy chrzcielne przyrzeczenia, za co możemy uzyskać odpust zupełny. Całość zwieńczy uroczysta liturgia eucharystyczna i procesja rezurekcyjna, podczas której obwieścimy wszystkim mieszkańcom naszej parafii, że Jezus zmartwychwstał, żyje i działa wśród nas. Na tę liturgię prosimy o przyniesienie świec.
 12. W Wielkanoc Msze św. o godz. 7.30, 10.00, 11.30 i 17.30
 13. Caritas kontynuuje akcję pomocową. Przy wyjściu ze świątyni możemy nabyć wielkanocne paschaliki, a chlebki rozprowadzać będziemy od czwartku.
 14. Zachęcam do czytania Przewodnika Katolickiego, w którym znajdziemy wiele ciekawych artykułów i wiadomości z życia Kościoła. Serdecznie dziękuję za składane ofiary.

Zachęcamy, w Roku Miłosierdzia, na pielgrzymkę do Rzymu i miejsc pielgrzymkowych we Włoszech w dniach 20 ? 29 czerwca br. Program wywieszony w gablocie.

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej powołał Pan Bóg do siebie śp. Piotra Samula, którego duszę jak i wszystkich naszych drogich zmarłych polećmy miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu.

 INTENCJE MSZALNE

Poniedziałek   ? 21.3.
Godz. 8.00  –  za zmarłych rodziców Józefę i Józefa

Wtorek ? 22.3.
Godz.    8.00 –  + Rozalię w 25 rocz. śmierci, Józefa, Bogusławę Klabacha i zmarłych z rodziny
Godz.  18.00  – + Józefa Łosia

Środa ?  23.3.
Godz.  8.00 ?   za Parafian

Czwartek ? 24.3.  WIELKI CZWARTEK
Godz. 18.00  –  1. w intencjach Ks. Prymasa, naszego bp Jana, kapłanów naszej diecezji
2. własna

Piątek ? 25.3. WIELKI PIĄTEK
Godz. 18.00  – LITURGIA  WIELKIEGO  PIĄTKU

Sobota ? 26.3.   WIELKA SOBOTA
godz. 21.00 ?  1.  + Elżbietę, Jerzego i zmarłych z rodz. Kwapiszewskich i Kotlęgów
2.  za wszystkich ochrzczonych wczasie posługi kapłańskiej

NIEDZIELA  ? 27.3. WIELKANOC
godz.   7.30  –  za Parafian
godz. 10.00 –   + Nino Bijedic w 21 rocz. śmierci
godz. 11.30  –  + Mariana Siegerta
godz. 17.30  –  + Edwarda Macioszczyka, zmarłych rodziców i braci