Ogłoszenia Parafialne 31.01.2016 – IV Niedziela Zwykła

 1. W wydarzeniu opisywanym w dzisiejszej Ewangelii można zobaczyć jakby résumé Jezusowej misji: będzie nauczać, uzdrawiać, ale w końcu zostanie odrzucony przez swój naród i wydany na śmierć. Stanowi ono również zapowiedź, że za wierność Chrystusowi trzeba czasem zapłacić najwyższą cenę. Prośmy Go zatem, by nam pomagał być wiernymi i by umacniał nasze świadectwo.
 2. W dzisiejszą niedzielną obchodzimy Światowy Dzień Trędowatych. To szczególna okazja, by pomodlić się za cierpiących na tę straszliwą chorobę, za tych, którzy im spieszą z pomocą, a także za wszystkich chorych, opuszczonych i wykluczonych.
 3. W najbliższy wtorek, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego. W naszej polskiej tradycji nazywane jest świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane o godz. 9.00 i wieczorem o godz. 18.00. Na początku każdej Mszy Świętej będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa świec. Przynieśmy zatem ze sobą gromnice. Niech staną się one znakiem obecności Chrystusa ? światłości świata. Zapalajmy je, jak mówi stara polska tradycja, w chwilach trwogi i zagrożenia, aby o tej Bożej obecności i Opatrzności sobie nieustannie przypominać. Na wieczorną Mszę św. zapraszam dzieci klas III przygotowujące się do I Komunii św. Również zapraszam młodzież klas III przygotowującą się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania. Młodzież proszę aby po Mszy św. zostawiła w zakrystii swoje dzienniczki.
 4. W tym dniu już po raz 20. będziemy obchodzić Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Otoczmy więc naszą modlitwą tych, którzy przez składane śluby zakonne czy inne zobowiązania pragną całkowicie ofiarować swoje życie Panu Bogu, żyjąc według rad ewangelicznych czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Tego dnia zakończy się również przeżywany od listopada 2014 r. Rok Życia Konsekrowanego, podczas którego próbowaliśmy poznawać piękno i radość tej formy życia całkowicie oddanego Panu Bogu.
 5. W środę, 3 lutego, z okazji liturgicznego wspomnienia Świętego Błażeja, którego czcimy jako orędownika w chorobach gardła, po Mszy Świętej o godz. 18.00 , pobłogosławimy świece oraz udzielimy specjalnego błogosławieństwa za jego wstawiennictwem.
 6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  W czwartek podczas wieczornego nabożeństwa otoczymy modlitwą tych, którzy opuścili wszystko, by pójść za głosem Pana Jezusa, oraz tych, którzy ten głos słyszą, aby nie bali się za nim podążać. Na prośbę wielu parafian, adoracja Najśw. Sakramentu będzie przed Mszą św. od godz. 16.30 do 18.00. a po niej Msza św. I czwartkowa.
  W piątek rano odwiedzimy z Komunią Świętą starszych i chorych parafian. Po południu od godz. 16.30 spowiedź św., a o godz. 17.30 nabożeństwo I Piątkowe. W I sobotę zapraszamy na nabożeństwo I sobotnie o godz. 17.30. Po wieczornej Eucharystii spotkanie z członkami Żywego Różańca.
 7. Zachęcam do czytania Przewodnika Katolickiego, w którym znajdziemy wiele ciekawych artykułów i wiadomości z życia Kościoła. Serdecznie dziękuję za składane ofiary.

INTENCJE MSZALNE
Poniedziałek   ? 1.2.
Godz. 18.00  –  + Martę, Stanisława Maciejewicz i zmarłych z rodziny

Wtorek ? 2.2. – święto Ofiarowania Pańskiego
Godz.    9.00  –  o zdrowie i błog. Boże w rodzinie oraz o błog. Boże dla współpracowników
Godz.  18.00  –  + Michała w 27 rocz. śmierci i zmarłych rodziców z obojga stron

Środa ?  3.2.
Godz. 18.00 ?  + Ryszarda Sobczaka w 1 rocz. śmierci

Czwartek ? 4.2.
Godz. 18.00  –  + Józefa Reszkowskiego w 16 rocz. śmierci

Piątek ? 5.2.
Godz. 18.00  – + Jana Bellona w 6 rocz. śmierci i zmarłych z rodziny

Sobota ? 6.2.
godz. 18.00 ? + Jana Judę, Mariana i zmarłych z rodziny

NIEDZIELA  ? 7.2.
godz.   7.30  –  + Bożenę Meler
godz. 10.00 –   + Irenę Bejger
godz. 11.30  –  z podz. za odebrane łaski, z prośbą o zdrowie i błog. Boże dla wnuków i ich rodziców
godz. 17.30  –  + Mariannę, Kazimierza Wawrzyniak, Mariannę i Wojciecha Tarneckich