Ogłoszenia Parafialne 1.11.2015 Uroczystość Wszystkich Świętych

  1. Dziś obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych i rozpoczęcie Tygodnia Modlitw za Zmarłych. Msze św. o godz. 7.30, 10.00, 11.30 i 17.30. Po południu udamy się na cmentarze, by przy grobach naszych zmarłych, uczestniczyć w nabożeństwach żałobnych polecając Bogu tych, ?którzy nas poprzedzili w drodze do wieczności?.
  2. Jutro ? wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Uroczyste Msze Święte w naszym kościele o godz. 9.00 i wieczorem o godz. 18.00. Po Mszy św. wieczornej procesja żałobna w kościele.
  3. W zakrystii można składać wymienianki. Za naszych zmarłych, wypisanych wyraźnie na karteczkach, od jutra, będziemy modlić się na różańcu o godz. 17.30. W I Czwartek miesiąca pamiętajmy w wymieniankach o naszych zmarłych kapłanach. W środę, czwartek i piątek za wszystkich naszych zmarłych odprawiane będą Msze św. o godz. 18.00.
  4. Jedną z form pomocy naszym zmarłym są również ?Odpusty za zmarłych?:
  • wierni, którzy nabożnie odwiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskają odpust dla dusz w czyśćcu cierpiących; odpust ten w dniach od 1 do 8 listopada jest zupełny, w pozostałe zaś dni roku ? cząstkowy. Jest to odpust pod zwykłymi warunkami; odpust zupełny można zyskać (dla jednej duszy w czyśćcu cierpiącej) jeden raz na dzień;
  • wierni, którzy odwiedzą kościół lub kaplicę (tę z której prawnie korzystają) w celu przyjścia z pomocą duszom zmarłych i odmówią tam Ojcze nasz i Wierzę w Boga, mogą w Dzień Zaduszny zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami; spowiedź św., Komunia św. i modlitwa w intencji wyznaczonej przez papieża. Odpust ten można zyskać od południa dnia poprzedniego aż do północy z drugiego na trzeciego listopada. W intencjach papieża można odmówić na przykład jedno Ojcze nasz i jedno Zdrowaś Maryjo lub jakąkolwiek inną modlitwę. Do zyskania odpustu zupełnego wymagane jest nadto wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, również lekkiego. Jeżeli brak jest wspomnianej dyspozycji lub wymaganych warunków, wówczas odpust ten będzie cząstkowy.
  1. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. ? codziennie, przed Mszą Świętą. Godzina święta w pierwszy czwartek od godz. 18.30 do 21.00. Adoracje ofiarujmy za naszych zmarłych.
  2. Chorych, z posługą sakramentalną odwiedzimy w piątek od godz. 7.30.  Nadzwyczajni szafarze Komunii Świętej mogą roznosić Komunię św. w niedzielę. Chętnych chorych do przyjmowania również w niedzielę, prosimy o zgłoszenia w zakrystii.
  1. Za tydzień ? 32. niedziela w ciągu roku i VII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym w Syrii, oraz zakończenie Tygodnia Modlitw za Zmarłych. Składka przed kościołem do puszek, przeznaczona jest dla Kościoła w Syrii.
  2. Zachęcam do czytania Przewodnika Katolickiego, a zarazem do pogłębienia swojej wiary i znalezienia wielu wiadomości o Kościele w świecie, w Ojczyźnie i naszej diecezji.

INTENCJA MSZALNE
Poniedziałek   ? 2.11. Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych
Godz.   9.00  –  + Melanię, Jana Klepczyńskich, Marię, Jana Syrek i zmarłych z rodziny
Godz. 18.00  –  + zmarłych z rodzin Machulskich, Nowickich i Wolańskich

Wtorek ? 3.11.
Godz. 18.00 –  + za zmarłych , których wymieniamy w wymieniankach

Środa ?  4.11.
Godz.  18.00 –  + za zmarłych , których wymieniamy w wymieniankach

Czwartek ? 5.11.
Godz. 18.00  –  + za zmarłych , których wymieniamy w wymieniankach

Piątek ? 6.11.
Godz. 18.00  ?  + Darię Wójtowicz w 12 rocz. śmierci i zmarłych z rodziny

Sobota ? 7.11.
godz. 18.00 ?   z podz. za odebrane łaski z prośbą o błog. Boże dla Józefy Bartczak w 95 rocz. urodzin oraz za zmarłego Henryka i zmarłych z rodzin Bartczak i Ulanowskich

NIEDZIELA  ? 8.11.
godz.   7.30  –   + Stanisławę, Franciszka Średzińskich, Rozalię, Filipa Malok i zmarłych z rodziny
godz. 10.00 –   + Helenę, Edmunda Muszyńskich, Eligiusza, Łucję, Stefana Staroń i zm. z rodziny
godz. 11.30  –   + Halinę Bielińską w 13 rocz. śmierci, Helenę, Władysławę i Włdzimierza
godz. 17.30  –   + Elżbietę, Mateusza Balcerowicz