Ogłoszenia Parafialne 6.09.2015 XXIII Niedziela Zwykła

  1. Dziś ? dwudziesta trzecia niedziela w ciągu roku. Ewangelia tej niedzieli ukazuje Chrystusa uzdrawiającego człowieka głuchoniemego jako spełnienie zapowiedzi proroka Izajasza z pierwszego czytania mszalnego. Wpatrzeni w Zbawiciela wychodzącego naprzeciw oczekiwaniom ludzi w potrzebie, starajmy się i my odnosić z szacunkiem do każdego człowieka, do czego wzywa nas dziś św. Jakub w drugim czytaniu mszalnym.
  1. We wtorek ? święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, nazywane inaczej świętem Matki Bożej Siewnej. Msza Święta w naszym kościele o godz. 18.00. O godz. 17.40 śpiewać będziemy Godzinki.
  1. W tym dniu przypada święto patronalne naszej diecezji. Uroczystości odpustowe w naszej katerze. Suma o godz. 18.00, której przewodniczyć będzie ks. Bp Jan Tyrawa.
  1. W sobotę ? wspomnienie Imienia Najświętszej Maryi Panny, ustanowione na podziękowanie Panu Bogu i Matce Najświętszej za zwycięstwo odniesione przez króla Jana III Sobieskiego nad Turkami pod Wiedniem w roku 1683. Naszą obecność na Mszy Świętej sobotniej potraktujmy jako nasz prezent imieninowy dla Matki Bożej i dowód wdzięczności względem Niej za ocalenie Polski i Europy przed inwazją islamu.
  1. Za tydzień ? dwudziesta czwarta niedziela w ciągu roku i rozpoczęcie V Tygodnia Wychowania, którego częścią są kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież, rodziców i wychowawców.
  1. W przyszłą niedzielę,13 września, na prośbę ks. Abp. Mokrzyckiego, Metropolity Lwowskiego, zbierać będziemy ofiary do puszek na pomoc w budowie klasztoru Sióstr Benedyktynek we Lwowie.
  1. Zachęcam do czytania Przewodnika Katolickiego, a zarazem do pogłębienia swojej wiary i znalezienia wielu wiadomości o Kościele w świecie, w Ojczyźnie i naszej diecezji. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.

INTENCJE MSZALNE

Poniedziałek   ? 7.9.
Godz. 18.00  –  + Zytę, Jana Hass i zmarłych z rodziny

Wtorek ? 8.9.
Godz. 18.00 –  + Ks. Kan. Piotra Wegnera w 4 rocz. śmierci i zmarłych Jego Rodziców

Środa ?  9.9.
Godz.  18.00 –  + Helenę Mazurek

Czwartek ? 10.9.
Godz.- 18.00 + Kazimierza Wesołka w 5 rocz. śmierci

Piątek ?11.9.
Godz. 18.00  ?  + Wandę Kuffel w 4 rocz. śmierci, Benedykta w 5 rocz. śmierci  i zmarłych z rodzin Kuffel i Topolewskich

Sobota ?  12.9.
godz. 18.00 ?  + Helenę Bandura w 4 rocz. śmierci Wacława i zmarłuch z rodziny

NIEDZIELA  ? 13.9.
godz.   7.30  –   + Jana, Jadwigę Majewskich i zmarłych z rodziny
godz. 10.00 –    + Ryszarda Woźniaka i zmarłych z rodziny
godz. 11.30  –   + Leonarda Raniszewskiego w 8 rocz. śmierci i ks. Piotra Wegnera
godz. 17.30  –    + Stanisławę Fromholz w 9 rocz. śmierci