Ogłoszenia Parafialne 13.09.2015 XXIV Niedziela Zwykła

  1. Dziś ? dwudziesta czwarta niedziela w ciągu roku i rozpoczęcie V Tygodnia Wychowania, którego częścią są kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.
    Teksty dzisiejszej liturgii słowa podpowiadają nam, że w wychowaniu młodego pokolenia i samowychowaniu należy kłaść nacisk na naśladowanie Chrystusa w dźwiganiu krzyża i na mobilizowaniu do wiary, która wyrażać się będzie w czynach, a przy tym liczyć na pomoc Bożą.
  1. Jutro przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego, obchodzone na pamiątkę odnalezienia relikwii krzyża, na którym umarł Pan Jezus, i wniesienia ich do bazyliki, zbudowanej na miejscu Grobu Pańskiego i Zmartwychwstania Chrystusa. Żyjemy w czasach, gdy znak krzyża bywa źle traktowany przez niektórych, zatem weźmy udział we Mszy Świętej o godz.18.00 .
  1. We wtorek ? wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Jej opiece powierzymy wszystkich chorych i cierpiących w naszej parafii.
  1. W środę na Mszę św. o godz. 18.00 i spotkanie, zapraszam rodziców dzieci klas III, przygotowujących się do I Komunii św.
  1. W czwartek przypada 76. rocznica najazdu Związku Radzieckiego na Polskę. W naszych modlitwach będziemy polecać Bogu wszystkich, którzy zginęli na Wschodzie, a także naszą Ojczyznę i sprawę pokoju na świecie.
  1. W piątek będziemy obchodzić święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski, a także patrona młodzieży i wielu z nas. Młodzież klas I, II i III gimnazjum, jak i ze szkół ponadgimnazjalnych zapraszam na Mszę Świętą celebrowaną o godz. 18.00. Po Mszy św. spotkanie dla klas III przygotowujących się do sakramentu Bierzmowania.
  1. Zachęcam do czytania Przewodnika Katolickiego, a zarazem do pogłębienia swojej wiary i znalezienia wielu wiadomości o Kościele w świecie, w Ojczyźnie i naszej diecezji. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.
  1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Jan Szpojda. Polećmy go i wszystkich naszych zmarłych miłosierdziu Bożemu: ?Dobry Jezu??.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
16 IX ? święci męczennicy Korneliusz papież i Cyprian biskup, obrońcy prawdziwej wiary 

INTENCJE MSZALNE
Poniedziałek   ? 14.9.
Godz. 18.00  –  + Teresę, Ryszarda Sobczak i zmarłych z rodziny

Wtorek ? 15.9.
Godz. 18.00 –  + Halinę Ledóchowską

Środa ?  16.9.
Godz.  18.00 –  + Bogdana, Danutę Roszczyn i rodzeństwo z obojga stron

Czwartek ? 17.9.
Godz.- 18.00 + Józefa Galasa w 8 rocz. śmierci Marka Schmidta w 10 rocz.śmierci i zmarłych rodziców z obojga stron

Piątek ?18.9.
Godz. 18.00  ?  + o wieczne szczęście dla Jerzego i błog. Boże dla Anny w rocz. ślubu

Sobota ?  19.9.
godz. 18.00 ?  + Jana Hassa w 14 rocz. śmierci , Grzegorza i zmarłuch z rodziny

NIEDZIELA  ? 20.9.
godz.   7.30  –   + Pawła w 28 rocz. śmierci, Janinę Wojciechowskich, Małgorzatę, Henryka  i zmarłych z rodziny
godz. 10.00 –    + Józefa Reszkowskiego z okazji urodzin i zmarłych rodziców z obojga stron
godz. 11.30  –   z podz. za odebrane łaski, z prośbą o błog. Boże dla Jadwigii w 83 rocz. urodzin i błog. Boże dla całej rodziny
godz. 17.30  –    + Jana i Jadwigę Majewskich i zmarłych z rodziny