Ogłoszenia Parafialne 5.07.2015 XIV Niedziela Zwykła

  1. Dziś ? czternasta niedziela w ciągu roku. Przyszliśmy na Mszę Świętą niedzielną, aby opowiedzieć się za Chrystusem i oddać chwałę Bogu. Wyjeżdzającym na wakacje życzymy udanego wypoczynku.
  1. Wakacje to okres szczególnie aktywnej działalności dealerów narkotyków i agitatorów usiłujących wciągnąć młodzież do różnych sekt. Przestrzegamy przed tymi zagrożeniami zarówno parafian, jak i gości.
  1. Jutro ? z okazji wspomnienia obowiązkowego bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy, która żyła w latach 1863?1922 i dużo zrobiła dla misji w Afryce, chociaż na misje nie wyjechała, na Mszę Świętą wieczorną zapraszamy parafian i gości, a zwłaszcza te osoby, które angażują się w dzieło pomocy misjom. Swoimi modlitwami obejmiemy wszystkich misjonarzy i misjonarki z naszej diecezji.
  1. W sobotę ? święto św. Benedykta, opata, patrona Europy. Żył na przełomie V i VI wieku. Ułożył regułę zakonną, na której oparły się pierwsze zakony, jakie powstały w Kościele Zachodnim. Przez swoją działalność przyczynił się do rozwoju życia religijnego w Kościele i kultury w Europie. Papież Paweł VI w 1964 roku ogłosił go patronem Europy.
  1. Zachęcam do czytania Przewodnika Katolickiego, w którym znajdziemy wiele wiadomości o Kościele w świecie, Ojczyźnie i naszej diecezji. Serdecznie dziękuję za ofiary składane na kwiaty i sprzątanie kościoła do skarbony pod chórem.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

  • 8 VII ? św. Jan z Dukli, prezbiter, franciszkanin, który żył w XV wieku i zasłynął jako dobry kaznodzieja i spowiednik. Trumienka z jego relikwiami znajduje się w Dukli (wspomnienie obowiązkowe);
  • 9 VII ? święci Augustyn Zhao Rong, prezbiter, i Towarzysze, męczennicy chińscy. Augustyn urodził się w 1746 roku a śmierć męczeńską poniósł w 1815 roku. Pozostali męczennicy chińscy reprezentują katolików różnych stanów, różnego wieku i z różnych miejscowości ( wspomnienie dowolne),

INTENCJE MSZALNE

Poniedziałek   ? 6.7.
Godz. 18.00  –  + Stanisławę Sadkowską w 3 rocz. śmierci

Wtorek ? 7.7.
Godz. 18.00 –  + Zdzisławę Klunder i zmarłych rodziców z obojga stron

Środa ?  8.7.
Godz.  18.00 –  + Alojzego i Martę Mróz oraz zmałych z rodziny

Czwartek ? 9.7.
Godz.- 18.00  + Jana Dolatowskiego

Piątek ? 10.7.
Godz. 18.00  ?  + Zytę Hass

Sobota ?  11.7.
godz. 18.00 ?  + Stanisława Pieczyńskiego w 44 rocz. śmierci

NIEDZIELA  ? 12.7.
godz.   7.30  –   + Ryszarda Woźniaka i zmarłych z rodziny
godz. 11.00  –   + Mirosławę Srokosz w 12 rocz. śmierci
godz. 17.30 –    + Teodora Pruszaka w 14 rocz. śmierci, Klarę, Roberta i Edwina