Ogłoszenia Parafialne 4.06.2015 X Niedziela Zwykła

  1. Dziś ? dziesiąta niedziela w ciągu roku, a zarazem Dzień Dziękczynienia za opiekę Bożą nad naszą Ojczyzną, narodem polskim i Kościołem w Polsce. Swoimi modlitwami i ofiarami wspieramy budowę świątyni pod wezwaniem Opatrzności Bożej w Warszawie, wznoszonej jako wotum wdzięczności Polaków. Przewiduje się, że jej poświęcenia dokona papież Franciszek, gdy przybędzie do naszego kraju na Światowe Dni Młodzieży. Po Mszy Świętej celebrowanej o godz. 11.30 wyruszy procesja eucharystyczna wokół kościoła.
  2. W poniedziałek o godz. 10.00 zostanie odprawiona Msza św. na którą zapraszamy wszystkich chorych i w podeszłym wieku, oraz procesja w kościele z błogosławieństwem chorych Najświętszym Sakramentem. Po zakończeniu spotkanie w klubie ?Familia?. Prosimy o dowiezienie chorych do kościoła. Nie ma wieczornej Mszy św.
  3. We wtorek i środę Msza św. o godz. 18.00 i po niej procesja eucharystyczna wokół kościoła.
  4. We wtorek na Mszę św. zapraszam dzieci klas II wraz z rodzicami. Po Mszy św. spotkanie rozpoczynające przygotowanie do I Komunii św. Natomiast w środę zapraszam młodzież klas II gimnazjum, która pragnie przygotować się do sakramentu Bierzmowani.
  5. W czwartek, w ostatni dzień ?oktawy? uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msza Święta z procesją do czterech ołtarzy, o godz. 18.00. Po procesji ? błogosławieństwo wianków z ziół i kwiatów. Prosimy rodziców, aby wszystkie dzieci dotarły na to spotkanie z Panem Jezusem. Równocześnie proszę o przygotowanie ołtarzy: 1 ołtarz mieszkańcy ulic Błądzimskiej, Unisławskiej i Kotomierskiej, II ołtarz mieszkańcy ul Smętowskiej i Komierowskiej, III Ołtarz ? ul. Mochelska i Korzenna , IV ? mieszkańcy Gościeradzkiej i końcówka Niewieścińskiej
  6. W piątek ? uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a zarazem 21. Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Msza Święta z procesją do figury NS Pana Jezusa o godz. 18.00. W ten piątek ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa.
  7. W sobotę ? wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Różaniec o godz. 17.30.
  8. Zachęcam do czytania Przewodnika Katolickiego, w którym znajdziemy wiele wiadomości o Kościele w świecie, Ojczyźnie i naszej diecezji. Serdecznie dziękuję za ofiary składane na kwiaty i sprzątanie kościoła do skarbony pod chórem. Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali świątynie i ołtarze na uroczystość Bożego Ciała. Trwajmy w modlitewnym nastroju do końca oktawy.

INTENCJE MSZALNE

Poniedziałek   ? 8.6.
Godz. 10.00  –  + Ryszarda Sobczaka

Wtorek ? 9.6.
Godz. 18.00 –  o zdrowie i błog. Boże dla Zdzisławy i Henryka z okazji urodzin

Środa ?  10.6.
Godz.  18.00 –  o zdrowie i błog. Boże dla Laury w 1 rocz. urodzin, jej siostrzyczki i rodziców

Czwartek ? 11.6.
Godz.- 18.00  + Antoniego w 38 rocz. śmierci, Józefę w 12 rocz. śmierci Śliwa i zmarłych dziatków z obojga stron

Piątek ? 12.6.
Godz. 18.00  ?  + Jana i Otylię

Sobota ?  13.6.
Godz. 16.00 –  o zdrowie i błog. Boże dla Doroty i Andrzeja w 25 rocz. ślubu oraz ich dzieci
godz. 18.00 ? + Ryszarda Woźniaka i zmarłych z rodziny

NIEDZIELA  ? 14.6.
godz.   7.30  –   +  Halinę i Marka Zmysłowskich w 10 rocz. śmierci
godz. 10.00  –   + Stanisławę Zwolińską w 12 rocz. śmierci
godz. 11.30 –    z podz. za odebrane łaski z prośbą o błog. Boże dla Agnieszki i Sławomira w 15 rocz. ślubu oraz dla dzieci Dawida i Martyny
godz. 17.30 –    + Mariana Katryńskiego i zmarłych rodziców