Ogłoszenia Parafialne 29.06.2015 XIII Niedziela Zwykła

  1. Dziś ? trzynasta niedziela w ciągu roku. Dla wielu z nas tu obecnych jest to pierwsza niedziela w czasie ich tegorocznych wakacji. Udającym się na wakacje i urlopy przypominamy, że w czasie wolnym nikomu nie wolno zapomnieć o Panu Bogu, a wręcz przeciwnie, trzeba poświęcić Mu więcej czasu, by wynagrodzić Mu za zaniedbania, których dopuściliśmy się w ciągu roku. Zaś parafian, do których z okazji wakacji lub urlopu przyjadą krewni lub znajomi, prosimy, aby przyjęli ich serdecznie w przekonaniu, że w ich osobach przyjmują samego Pana Jezusa. Starajmy się dawać innym dobry przykład, do czego zobowiązuje nas fakt przyjęcia przez nas chrztu i bierzmowania.
  2. Jutro ? uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msza Święta w naszym kościele o godz. 18.00 Składka na tacę będzie przeznaczona na tzw. świętopietrze, czyli do dyspozycji papieża. Chociaż jutro nie ma obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej pod grzechem ciężkim, to jednak gorąco zachęcamy parafian i gości do wzięcia udziału w zgromadzeniu eucharystycznym dla uproszenia obfitych łask z nieba dla papieża i Kościoła powszechnego oraz na podziękowanie Panu Bogu za św. Jana Pawła II.
  3. Jutro ci z wiernych, którzy z pobożnością posługują się jakimś przedmiotem kultu religijnego, na przykład krzyżem lub różańcem, poświęconym przez papieża lub biskupa, mogą ? pod zwykłymi warunkami ? zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, jeśli odmówią jakąkolwiek zatwierdzoną formułę wyznania wiary.
  4. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek – Msza Święta wotywna o powołania kapłańskie, a po niej godzina święta. Pragniemy od tego miesiąca czas ?Godziny Świętej?  przedłużyć adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00, modląc się o pokój na świecie , w naszej ojczyźnie i w naszych rodzinach. Zapraszam wszystkie grupy modlitewne do wspólnej adoracji.
  5. W pierwszy piątek lipca przypada tym razem święto św. Tomasza, Apostoła. Msza Święta o godz.18.00. Wierni odprawiający pierwsze piątki miesiąca niech przyjmą Komunię Świętą w duchu wynagrodzenia za grzechy własne i innych ludzi.
  6. Tradycyjne nabożeństwo w piątek i sobotę  o godz. 17.30
  7. Zachęcam do czytania Przewodnika Katolickiego, w którym znajdziemy wiele wiadomości o Kościele w świecie, Ojczyźnie i naszej diecezji. Serdecznie dziękuję za ofiary składane na kwiaty i sprzątanie kościoła do skarbony pod chórem.
  8. Informujemy, że w lipcu i sierpniu Msze św. sprawowane będą o godz. 7.30, 11.00 i 17.30.

INTENCJE MSZALNE 

Poniedziałek   ? 29.6.
Godz. 18.00  –  + ks. Kan Piotra Wegnera z okazji imienin oraz zmarłych rodziców

Wtorek ? 30.6.
Godz. 18.00 –  o nawrócenie w rodzinie i miłosierdzie Boże za grzechy międzypokoleniowe

Środa ?  1.7.
Godz.  18.00 –  + Bożenę Meler

Czwartek ? 2.7.
Godz.- 18.00  + Zytę Hass

Piątek ? 3.7.
Godz. 18.00  ?  + Helenę Mazurek i zmarłych z rodziny

Sobota ?  4.7.
godz. 18.00 ?  + Pawła, Teresę Formela i zmarłych z rodziny

NIEDZIELA  ? 5.7.  
godz.   7.30  –   + zmarłych z rodzin Janic i Danielewskich
godz. 11.00  –   + Janinę i Bronisława Czajkowskich i zmarłych z rodziny
godz. 17.30 –    + Martę, Ignacego, Henryka Zagrabskich i zmarłych z rodzin obojga stron