Ogłoszenia Parafialne 21.06.2015 XII Niedziela Zwykła

  1. Dziś ? dwunasta niedziela w ciągu roku. W Ewangelii słyszeliśmy o tym, że tłumy, które obserwowały działalność Pana Jezusa, zastanawiały się nad tym, kim On jest. I nam też nie wolno przejść obojętnie obok Jego osoby.
  2. We wtorek będziemy obchodzić Dzień Ojca. Swoimi modlitwami obejmijmy wszystkich naszych ojców, zarówno żyjących, jak i zmarłych.
  3. W środę przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, proroka znad Jordanu, którego zadaniem było przygotować Naród Wybrany na przyjście Zbawiciela. Św. Jan jest jednym z patronów Ruchu Trzeźwości w Polsce. U nas Msza Święta o godz. 18.00.
  4. Na Mszę Świętą wieczorną serdecznie zapraszamy solenizantów i solenizantki. Wszystkim, którym patronuje św. Jan Chrzciciel, życzymy aby każdego dnia doświadczali jego opieki i podobnie jak on pomagali innym zbliżyć się do Chrystusa.
  5. W piątek ? zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Młodzież i dzieci szkolne oraz ich rodziców, nauczycieli i wychowawców, zapraszamy na Mszę Świętą dziękczynną już w czwartek, o godz. 18.00
  6. Wszyscy, którzy pragną przystąpić do spowiedzi św. z okazji zakończenia roku szkolnego, mogą to uczynić w czwartek. Spowiadać będziemy w czwartek od godz. 16.30. Rozpoczynającym wakacje życzymy udanego wypoczynku i równocześnie przypominamy, że nie ma wakacji od codziennej modlitwy, niedzielnej Mszy Świętej i Dekalogu.
  7. Zachęcam do czytania Przewodnika Katolickiego, w którym znajdziemy wiele wiadomości o Kościele w świecie, Ojczyźnie i naszej diecezji. Serdecznie dziękuję za ofiary składane na kwiaty i sprzątanie kościoła do skarbony pod chórem.
  8. Informujemy, że w lipcu i sierpniu Msze św. sprawowane będą o godz. 7.30, 11.00, 17.30.

INTENCJE MSZALNE
Poniedziałek   ? 22.6.
Godz. 18.00  –  + Jana, Zofię Grodnickich i zmarłych z rodziny

Wtorek ? 23.6.
Godz. 18.00 –  o zdrowie i błog. Boże dla Janka w 1 rocz. urodzin oraz dla jego rodziców

Środa ?  24.6.
Godz.  18.00 –  + Grzegorza Bilskiego w 2 rocz. śmierci

Czwartek ? 25.6.
Godz.- 18.00  z podz. za odebrane łaski, z prośbą o błog. Boże dla Danieli i Józefa w 44 rocz. ślubu

Piątek ? 26.6.
Godz. 18.00  ?  z podz. za odebrane łaski, z prośbą o błog. Boże dla Ireny i Waldemara w 40 rocz. ślubu, oraz w 63 rocz. ślubu Janiny i Ludwika Malok

Sobota ?  27.6.
godz. 18.00 ?  + za zmarłych rodziców, braci Rafińskich, Leonarda i Aleksandra Raniszewskich

NIEDZIELA  ? 28.6.
godz.   7.30  –   + Zytę z okazji urodzin, Jana Hassa, Grzegorza i zmarłych z rodziny
godz. 10.00  –   + Helenę w 10 rocz. śmierci, Edmunda Muszyńskich, Eligiusza, Łucję, Stefana Staroń i zmarłych z rodziny
godz. 11.30 –    + Ireneusza Borczona z okazji imienin
godz. 17.30 –    + Stanisława, Salomeę Nasalskich, Kacpra i zmarłych dziatków z obojga stron