Ogłoszenia Parafialne 22.03.2015 V Niedziela Wielkiego Postu

  1. Dziś ? piąta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą czarną, od zwyczaju zasłaniania krzyży od dziś aż do Wielkiego Piątku włącznie na znak naszego smutku z powodu śmierci Zbawiciela. Do tej pory w liturgii kładliśmy nacisk na charakter chrzcielny i pokutny Wielkiego Postu, a w ostatnich dwóch tygodniach tego okresu położymy mocniejszy akcent na jego charakter pasyjny. W tym miejscu przypominamy o zwyczaju dekorowania krzyży i kapliczek przydrożnych na święta.
  2. W środę przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego, a zarazem Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Msza Święta w naszym kościele o godz. 18.00.. Osoby, które w środę pragną rozpocząć dziewięciomiesięczną nowennę w intencji zagrożonego życia dziecka poczętego, tzw. duchową adopcję, zapraszam na Mszę św. O godz. 17.30 odmówimy Różaniec .
  3. W czwartek ? Dzień Modlitw za Więźniów z okazji przypadającego w tym dniu wspomnienia Dobrego Łotra.
  4. W piątek zapraszam na drogę krzyżową o godz. 17,00 – dzieci, a o godz. 18.30 dla dorosłych i młodzieży. Gorzkie Żale dziś o godz. 16.30.
  5. W przyszłą niedzielę, Niedziela Palmowa czyli Niedziela Męki Pańskiej i podczas Mszy Świętej wysłuchamy pasji, czyli opisu Męki Pańskiej według św. Marka. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. natomiast poświęcenie palm i procesja z palmami ? przed sumą, o godz. 11.30 na placu św. Wojciecha.
  6. W poniedziałek na godz. 17.00 zapraszam dzieci klas III na przygotowanie do I spowiedzi św. , która będzie w najbliższą sobotę.
  7. W sobotę odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną z okazji zbliżającego się pierwszego piątku miesiąca i nadchodzących świąt wielkanocnych. Chorych proszę zgłosić w zakrystii.
  8. Serdecznie dziękuję panom za sprzątanie przy kościele, jednak pracy pozostało jeszcze na najbliższą sobotę. Zapraszam panów jeszcze raz na godz. 9.00.
  9. Zachęcam do czytania przewodnika Katolickiego, w którym znajdziemy wiele ciekawych artykułów, oraz wiadomości o Kościele w Ojczyźnie i naszej diecezji.

INTENCJE MSZALNE

Poniedziałek  ? 23.3.
Godz. 18.00 –  + Ryszarda Sobczaka

Wtorek ? 24.3.
Godz. 18.00 –  + Nino Bijedic w 20 rocz. śmierci, Zygmunta Witkowskiego i zmarłych z rodziny

Środa ?  25.3.
Godz.  18.00 –  + Arletę w 1 rocz. śmierci, Stanisława Lisowskich i zmarłych z rodziny

Czwartek ? 26.3.
Godz.- 18.00  + Zytę Hass w miesiąc po śmierci

Piątek ? 27.3.
Godz. 18.00  ?  + Grażynę Piechocką Kranc w 10 rocz. śmierci oraz Zdzisława Krysińskiego

Sobota ?  28.3.
godz. 18.00 ? + Helenę, Franciszka, rodzeństwo i zmarłych z rodziny

NIEDZIELA  ? 29.3.  
godz.   7.30  –    + Jana, Zytę, Grzegorza i zmarłych z rodziny
godz. 10.00  –   +  zmarłych z rodzin Danielewskich i Janic
godz. 11.30 –    + Mirosławę Wieloch w 7 rocz. śmierci i Tadeusza Szerląga
godz. 17.30 –    + Jadwigę w 3 rocz. śmierci, Bernarda w 4 rocz. Dolińskich