Ogłoszenia Parafialne 21.12.2014

 

 1. Dziś ? czwarta niedziela Adwentu, która, ukazując nam w Ewangelii scenę zwiastowania, zapowiada zbliżającą się szybkimi krokami uroczystość narodzenia Zbawiciela świata. Wdzięczni Bogu za Jego miłość objawioną nam w tych wydarzeniach, przygotujmy nasze serca, domy i rodziny na nadchodzące święta.
 2. Jutro ostatnie ?Roraty? o godz. 6.30. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tej Eucharystii. W poniedziałek odwiedzimy chorych z Komunią św. i spowiedzią adwentową od godz.7.30. Chorych proszę zgłosić w zakrystii.
 3. We wtorek dzień spowiedzi adwentowej. Słuchamy rano od godz. 7.30 do 8.00 i popołudniu od godz. 16.30 do 18.00 . Spowiadać będą zaproszeni księża. Msze św. w tym dniu o godz. 8.00 i 18.00.
 4. W środę Msza św. rano o godz.9.00, podczas której poświęcimy figurki Dzieciątka Jezus do naszych domowych żłóbków. Dzieci proszę o odszukanie w domu figurek Dzieciątka Jezus. Światło betlejemskie, przyniesione do kościoła w środę, można będzie zabrać do swoich domów, zapalając od niego świecę Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 5. W środę wieczorem zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej. Zachęcamy do godnego przeżycia wigilii i całych świąt Bożego Narodzenia, a w szczególności do zachowania takich zwyczajów, jak łamanie się opłatkiem, wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Ewangelii wg św. Łukasza i śpiewanie kolęd. Zachowajmy też post i nie stawiajmy alkoholu.
 6. O północy ze środy na czwartek zapraszam na pasterkę. Składka na tacę podczas pasterki będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.
 7. W czwartek ? uroczystość Narodzenia Pańskiego, mająca swoją oktawę. Porządek Mszy Świętej i nabożeństw ? jak w niedzielę. Wierni, którzy w czasie pasterki przyjęli Komunię św., mogą w ciągu dnia ponownie przystąpić do Stołu Pańskiego. W uroczystość Narodzenia Pańskiego można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za przyjęcie papieskiego błogosławieństwa ?Urbi et orbi?, tj. ?Miastu i światu?, nawet za pośrednictwem radia lub telewizji.
 8. W piątek ? drugi dzień świąteczny, święto św. Szczepana, diakona, pierwszego męczennika. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.30, 10.00, 11.30 i 17.30. Swymi ofiarami w tym dniu, wspieramy Katolicki Uniwersytet Lubelski i inne katolickie uczelnie.
 9. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystości odpustowe ku czci Świętej Rodziny.
 10. Parafialny Oddział Caritas rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Jak zwykle liczymy na wasze zrozumienie i hojność. W Biurze Parafialnym można również nabyć opłatki wigilijne.
 11. Zachęcam do czytania Przewodnika Katolickiego, z którego możemy dowiedzieć się o życiu Kościoła w świecie , Ojczyźnie naszej i w diecezji. Serdecznie dziękuję za wszystkie składane ofiary.

  INTENCJE MSZALNE

  Poniedziałek ? 22.12.
  Godz. 6.30 – + Stanisławę, Józefa Nowak i zmarłych z rodziny 

  Wtorek ? 23.12.
  Godz. 8.00 – + Franciszka w 31 rocz. śmierci, Kazimierę Sienkiewicz
  Godz. ? 18.00 – + Annę w 2 rocz. śmierci, Marka i zmarłych z rodziny

  Środa ? 24.12.
  Godz. 9.00 – z podz. za odebrane łaski z prośbą o zdrowie i błog. Boże dla Zdzisławy i Henryka w 47
  rocz. ślubu

  Czwartek ? 25.12. BOŻE NARODZENIE
  PASTERKA 1. Za Parafian
  2. + Halinę Łabędzką, Barbarę i Władysława Węgorowskich
  Godz. 7.30 – + za zmarłych z rodzin Danielewskich i Janiców
  Godz. 10.00 – + Elżbietę, Jerzego i zmarłych z rodzin Kotlęgów i Kwapiszewskich
  Godz. 11.30 – + Marię Szypura
  Godz.- 17.30 ? + Teresę, Pawła, Edwarda Formela i zmarłych z rodziny

  Piątek ? 26.12.
  Godz. 7.30 – z podz. za odebrane łaski, z prośbą o zdrowie i błog. Boże dla Jana i Marii oraz dla ich
  dzieci z rodzinami
  godz. 10.00 – + Stanisława, Józefa, Macieja, Mariana oraz zmarłych rodziców
  godz. 11.30 – o zdrowie i błog. Boże dla Heleny i Witolda w 65 rocz. ślubu
  Godz. 17.30 ? + Bernarda Sajdaka w 19 rocz. ślubu

  Sobota ? 27.12.
  godz. 18.00 ? + Teresę, Henryka Lauer

  NIEDZIELA ? 28.12.
  godz. 7.30 – + Janinę w 8 rocz. śmierci, Pawła Wojciechowskich, Małgorzatę, Henryka i zmarłych z rodziny
  godz. 10.00 – z podz. za szczęśliwą operację, powrót do zdrowia i błog. Boże dla Łukasza, Nelli i Oskara
  godz. 11.30 – SUMA ODPUSTOWA
  godz. 17.30 – z podz. za odebrane łaski w roku 2014, z prośbą do Serca Jezusa i Marii o błog. w nadchodzącym roku