Ogłoszenia Parafialne 30.11.2014

I NIEDZIELA ADWENTU
30.11.2014

  1. Dziś przypada pierwsza niedziela Adwentu i nowego roku kościelnego, który będziemy przeżywać w Polsce pod hasłem: ?Nawróćcie się i wierzcie w Ewangelię?. Adwent to czas świętego i radosnego oczekiwania na spotkanie ze Zbawicielem w święta Bożego Narodzenia i w dniu ostatecznym. Dzieli się on na dwie części; pierwsza z nich, do 16 grudnia, kieruje nasze myśli ku wieczności, zaś druga, od 17 grudnia, zwraca nasze myśli ku Bożemu Narodzeniu.
  1. W dni powszednie Adwentu, w poniedziałki i w środy o godz. 6.30 ?roraty?, czyli Msza Święta wotywna o Matce Bożej. Maryja jest dla nas wzorem przygotowania się na przyjście Pana Jezusa. Zachęcamy do licznego udziału w ?roratach?, a rodziców prosimy, by pomogli swoim dzieciom wykonać lub nabyć lampiony adwentowe i w miarę swoich możliwości zechcieli towarzyszyć im w drodze do kościoła. W pozostałe dni msze św. adwentowe o godz. 18.00, niektóre również wszystkie dzieci zapraszam.
  1. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź święta przed pierwszym piątkiem miesiąca ? w czwartek oraz w pierwszy piątek od godz. 17.00. W czwartek od godz. 17.30 ? godzina święta połączona z modlitwami o powołania do służby Bogu w Kościele oraz z okazji wspomnienia św. Barbary, dziewicy i męczennicy, w intencji górników i bezrobotnych, a następnie ? Msza Święta wieczorna. Tak jak w miesiąc temu zapraszam również na to nabożeństwo i Mszę św. wszystkich ministrantów i ich rodziców.
    W pierwszy piątek ? Msza Święta wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 18.00. Rano odwiedzę chorych z Komunią św.
    W sobotę o godz. 17.30 wystawienie Najśw. Sakramentu i modlitwy ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Podczas tego nabożeństwa członkowie róż Żywego Różańca odmawiają różaniec . Serdecznie ich zapraszam na spotkanie po Mszy św.
  1. Za tydzień, w drugą niedzielę Adwentu, przypada Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie. W kościele odbędzie się zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy temuż Kościołowi.
  2. Zachęcam do czytania Przewodnika Katolickiego, z którego możemy dowiedzieć się o życiu Kościoła w świecie , Ojczyźnie naszej i w diecezji. Można nabywać w biurze parafialnym opłatki i świece caritasu. Dzisiaj też do puszek zbieramy ofiary na pomoc diecezji sosnowieckiej w odbudowie spalonej katedry. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

INTENCJE PARAFIALNE 1.12. – 7.12.2014

Poniedziałek  ? 1.12. 
Godz. 6.30 –  + Walerię, Jerzego i Stanisława SimińskichWtorek ? 2.12.
Godz. ? 18.00 –   + Irenę, Aleksandra Pranke, Agatę i Józefa Wojtkowiak

Środa ?  3.12.
Godz.  6.30 –  + Henryka i Annę

Czwartek ? 4.12.  
Godz.- 18.00 ? + Jana Adamczyka w 1 rocz. śmierci

Piątek ? 5.12.
Godz. 18.00 ? + Ewę w II rocz. śmierci, Kazimierza, Annę Nowak oraz zmarłych z rodziny

Sobota ?  6.12.
Godz. 16.30 –  z podz. za odebrane łaski, z prośbą o zdrowie i błog. Boże dla Leokadii w 90 rocz.  urodzin
godz. 18.00 ?  + zmarłych rodziców Franciszka, Walentego, Karolinę i Łucję

NIEDZIELA  ? 7.12.
godz.   7.30  –   + Mariana Zwolińskiego w 14 rocz. śmierci
godz. 10.00  –   + Czesławę i Aleksandra
godz. 11.30 –    + Marię i Franciszka Bąk
godz. 17.30 –    + Edwarda, Gertrudę, Janusza Banachowicz